Aile Danışmanlığı Eğitimi

Acadewy Aile Danışmanlığı Eğitimi Programına Hoşgeldiniz.

Aile Danışmanlığı Eğitimi Ders Başlıklarını İnceleyin.

Acadewy ile Sürekli Gelişin…

Acadewy yeni nesil bir öğrenme platformudur. Yüzlerce online eğitim ve dökümana tek bir abonelik ile sınırsız süre ve sayıda erişebilir ayrıca her bir eğitim için sistem tarafından eğitiminiz sonunda oluşturulan ücretsiz sertifikanızı indirebilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Başlayın

Kategoriler: ,

Aile danışmanlığı eğitimi nedir?

Aile, geçmişten günümüze tüm toplumların temelini oluşturan en önemli yapıların başında gelir. Aile çoğu insan için güven, sevgi, saygı, bağ gibi kavramlarla bir arada telaffuz edilse de, her zaman herkes için sağlıklı ve mutlu bir aile yaşamından söz etmek mümkün olmuyor. İşte aile danışmanları da aile sağlığının devamını sağlama ve aile ilişkilerinin düzenlenmesi noktasında destek veriyor. Eğer bu alanda uzmanlaşmak istiyorsanız, Acadewy’nin hazırladığı aile danışmanlığı eğitimi tam size göre.

Aile danışmanlığı alanında ihtiyaç duyabileceğiniz tüm bilgileri içeren bu özel ve kapsamlı bir eğitim programı sayesinde profesyonel anlamda bu mesleği yapabilecek düzeye geleceksiniz.

Türk toplumunda aile çok özel ve değer verilen bir kavramdır. Ancak başta ekonomik ve sosyal problemler olmak üzere birçok nedenle eskiye oranla aile yapılarında daha sık sorunlar yaşanmaya başladı. Dolayısıyla da aile birliğini sağlamak için özellikle son yıllarda aile danışmanlığı hizmetlerine olan talep arttı.

Acadewy’nin aile danışmanlığı eğitimi de talep gören bu uzmanlık alanında kariyer yapabilmenizi sağlayacak donanımı size kazandıracak nitelikte bir program.

Eğitimde neler var?

Aile danışmanlığı eğitimi zengin içeriği ile dikkat çekiyor. Bu eğitim toplam 36 dersten oluşuyor. Temel bilgilerden daha spesifik konulara geçiliyor.

Eğitim öncelikle aile ve aile danışmanlığı kavramlarının ele alınması ile başlıyor. Ardından aile danışmanlığının gelişimi, aile danışmanına neden ihtiyaç olduğu, ailenin nasıl tanımlandığı konuları inceleniyor. Aile özellikleri iki derste işleniyor.

Sonrasında sağlıklı ve sağlıksız aile yapıları; merkeze yönelmiş – merkezden uzaklaşan aile organizasyonu katılımcılara aktarılıyor.

Ailede en önemli konular arasında gelen uyumluluk ve bütünlük de bu eğitimde inceleniyor.

İlk evlilik evresinden başlayıp yaşlı aile üyeleri evresine kadar devam eden aile yaşam döngüsü konusu da toplam 7 derste katılımcılara anlatılıyor.

Daha sonra aile danışmanlığı kuramlarının incelenmesine geçiliyor. Psikoanalitik, yaşantısal, yapısal, stratejik, çözüm odaklı, davranışsal ve bilişsel yaklaşımlar ayrı ayrı derslerde ele alınıyor.

Eğitime katılanlar aile danışmanlığında iletişim becerilerini de geliştirme fırsatını elde ediyor. Odaklanarak dinleme, tekrarlar, duyguları belli etmek, sorular sormak, yapıcı geribildirimler, sessizliği kullanmak, dil kullanımı, beden dili dersleri katılımcılarının aile danışmanlığı hizmeti verirken büyük faydasını görecekleri becerileri kazanmalarına yardımcı oluyor.

Bu eğitim programında aile iletişimi de iki farklı derste işleniyor. Son olarak aile danışmanlığı süreci 3 ana bölümde aşama aşama ele alınarak katılımcılara aktarılıyor.

Derslerin tamamlanmasının ardından program, değerlendirme ve sertifika adımları ile son buluyor.

Bu eğitime kimler katılabilir?

Acadewy’nin aile danışmanlığı eğitimi, bir uzmanlık programıdır. Eğitime gerek bu mesleği yapmak gerekse mesleki gelişimlerine katkı koymak isteyenler katılabilir. Eğitimin hedef katılımcı profili ise şöyle sıralanıyor:

  • Profesyonel aile danışmanlığı hizmeti vermek isteyenler,
  • Yeni bir uzmanlık alanı daha kazanmak isteyen aile koçları ve aile terapistleri,
  • Aile danışmanlığı yaklaşımlarından faydalanmak isteyen mentorlar, danışmanlar,
  • Aile danışmanlığı konusuna ilgi duyanlar.

Eğitim sonunda hangi sertifikayı alacaksınız?

Acadewy’nin bu eşsiz programına katılarak hem kaliteli eğitim alacak hem de uluslararası sertifika sahibi olacaksınız.

Aile danışmanlığı eğitimi kapsamındaki tüm dersleri tamamladığınızda, sertifikanız Acadewy tarafından hazırlanarak, hesabınıza tanımlanacak. Aile danışmanlığı sertifikası sayesinde, yeni bir kariyere adım atmanız da mümkün olacak. Pdf formatındaki elektronik sertifikanızı bilgisayarınıza indirerek CV’nize ekleyebilirsiniz. Eğer isterseniz, ek ödeme yaparak basılı sertifika da alma şansına sahipsiniz.

Bu harika eğitimden yararlanmak istiyorsanız tek yapmanız gereken Acadewy ailesine katılmak.

Hemen Ücretsiz Başlayın