Aile Koçluğu Eğitimi

Acadewy Aile Koçluğu Eğitimi Programına Hoşgeldiniz.

Aile Koçluğu Eğitimi Ders Başlıklarını İnceleyin.

Acadewy ile Sürekli Gelişin…

Acadewy yeni nesil bir öğrenme platformudur. Yüzlerce online eğitim ve dökümana tek bir abonelik ile sınırsız süre ve sayıda erişebilir ayrıca her bir eğitim için sistem tarafından eğitiminiz sonunda oluşturulan ücretsiz sertifikanızı indirebilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Başlayın

Kategoriler: ,

Aile Koçluğu Eğitimi Nedir?

Aile koçluğu Türkiye’de son yıllarda talep ve ilgi gören bir uzmanlık alanı olarak dikkat çekiyor.

Sağlıklı ve iletişime açık bir aile yapısını oluşturmalarında ve aile bireylerinin kişisel ya da ortak hedeflerine ulaşmaları noktasında çeşitli teknikleri kullanarak destek veren profesyonellere aile koçu deniliyor. Bu alanda uzmanlaşmak isteyenler için Acadewy, aile koçluğu eğitimi programını hazırladı.

Bu eğitim katılımcılara kapsamlı bir içerik sunuyor. Eğitimde, aile koçluğu kavramı, aile koçunun görevleri, ailenin tanımı, özellikleri ve daha birçok konu yer alıyor.

Aile koçluğu, terapistlik, danışmanlık gibi hizmetlerden farklı bir meslek. Bu eğitime katılanlar da aile koçluğunun asıl çalışma alanını ve koçluk sürecinin nasıl işlediğini öğrenme fırsatını elde ediyor.

Siz de hemen sertifikalı aile koçluğu eğitimi programına başlayarak bu konuda uzmanlık kazanabilirsiniz.

Eğitimde neler var?

Acadewy, katılımcıları için pratik ve etkin bilgiler içeren harika bir eğitim hazırladı. Aile koçluğu eğitimi ile siz de bu özel uzmanlık alanı hakkında ihtiyaç duyabileceğiniz tüm konuları öğrenebileceksiniz.

Keyifle takip edeceğiniz derslerde yer alan örnekler, eğitime eşlik eden video ve görsellerle konuları özümsemeniz de kolay olacak.

Kısa süre ayırarak çok yol kat etmenizi sağlayacak bu eşsiz eğitim programında toplam 25 ders yer alıyor.

  • Aile koçluğu eğitimine giriş dersinin ardından; aile koçluğu nedir, sorusu detaylı şekilde ele alınıyor. Aile koçuna neden ihtiyaç olduğu da katılımcılara aktarılıyor. Eğitimde aile koçluğunun geçmişten günümüze gelişimi ve evrimi inceleniyor.
  • Ardından aile konusuna geçiliyor. Aileyi tanımlamak, aile özellikleri, merkeze yönelen – merkezden uzaklaşan aile ve uyumluluk – bütünlük konuları detaylı bir şekilde katılımcılara aktarılıyor.
  • Ailenin ilk kuruluş evresinden yaşlılık dönemine kadar olan süreç aile yaşam döngüsü şeklinde tanımlanıyor. Bu eğitimde de aile yaşam döngüsü toplam 3 derste ele alınıyor.
  • Tüm koçluk hizmetlerinde olduğu gibi aile koçluğunda da iletişim en önemli unsurlardan biridir. Bu nedenle de aile koçluğunda iletişim becerileri eğitimde üzerinde önemle durulan konular arasında yer alıyor. Toplam 7 derste işlenen bu konu kapsamında katılımcılar; odaklanarak dinleme, tekrarlar, duyguları belli etmek, güçlü koçluk soruları sormak, geribildirimler, sessizliği kullanmak ve beden dili becerilerini kazanıyor.
  • Aile koçluğu süreci de katılımcılara tüm detayları ile toplam 5 derste anlatılıyor. Koç seçimi, ilk görüşme, tanıma, istekleri anlama ve hedeflere yönelme, gelişimi takip etme ve değerlendirme, aile koçluğu sürecini sonlandırma aşamaları tek tek işleniyor.
  • Eğitim bonus ders ile sona eriyor. Bu derste katılımcılar, koçluk araçlarının ne olduğunu ve nasıl kullanılacağını öğreniyor.

Bu eğitime kimler katılabilir?

Aile koçluğu eğitimi, mesleki gelişime yönelik bir uzmanlık programıdır. Bu ayrıcalıklı eğitime;

  • Aile koçluğunu profesyonel olarak yapmak isteyenler,
  • Farklı bir branşta çalışan ancak bu alanda da hizmet vermek isteyen koçlar,
  • Mesleki gelişimine katkı koymak isteyen aile terapistleri,
  • Aile koçluğu yaklaşımlarını öğrenerek bu yaklaşımları kendi ailesinde kullanmak isteyenler katılabilir.

Eğitim sonunda hangi sertifikayı alacaksınız?

Acadewy’nin hazırladığı aile koçluğu eğitimi, uluslararası sertifikalı bir programdır. Bu eğitimdeki tüm dersleri tamamladığınızda e-sertifikanız da hemen oluşturulur. Aile koçluğu eğitimi sertifikanız ile bu mesleğe ilk adımı atabilirsiniz. Pdf formatındaki sertifikanızı dilerseniz elektronik ortamda isterseniz de çıkış alarak kullanabilirsiniz.

Arzu ettiğiniz takdirde ek ücret ödeyerek basılı sertifika da alabiliyorsunuz.

Eğer siz de aile koçluğu yaklaşımlarını merak ediyor, bu alanda çalışabileceğinizi düşünüyorsanız doğru adrestesiniz.

Hemen Ücretsiz Başlayın