Beden Dili Eğitimi

Acadewy Beden Dili Eğitimi Eğitimi Programına Hoşgeldiniz.

Beden Dili Eğitimi Ders Başlıklarını İnceleyin.

Acadewy ile Sürekli Gelişin…

Acadewy yeni nesil bir öğrenme platformudur. Yüzlerce online eğitim ve dökümana tek bir abonelik ile sınırsız süre ve sayıda erişebilir ayrıca her bir eğitim için sistem tarafından eğitiminiz sonunda oluşturulan ücretsiz sertifikanızı indirebilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Başlayın

Kategoriler: , ,

Beden dili eğitimi nedir?

Her gün tanıdığımız veya yeni tanıştığımız birçok insanla iletişim kuruyoruz. İletişim becerilerimiz ailemizden arkadaşlarımıza, öğretmenlerimizden patronlarımıza kadar tüm ilişkilerimizin yapısını, niteliğini, sürdürülebilirliğini belirleyen unsurdur. İletişim denilince akla ilk olarak sözlü iletişim gelse de konuşmak, iletişimin tek yolu değildir. Hatta iletişimi etkin kılabilmek için iyi konuşmak yetmez, beden dilini de bilmek gereklidir. Beden dili eğitimi de işte bu noktada devreye girer.

Acadewy değerli katılımcıları için, beden dili tekniklerinin tamamımı öğrenebilecekleri, elde ettikleri bilgi ve becerileri kendi hayatlarında da hemen uygulamaya geçirebilecekleri nitelikte bir eğitim programını hayata geçirdi.

Beden dili eğitimi ile ellerinizden gövdenize, bakışlarınızdan baş hareketlerinize kadar bedeniniz aracılığı ile insanlarla nasıl iletişim kurduğunuzu, onlara ne tür mesajlar verdiğinizi ve en önemlisi de karşı tarafta istediğiniz türden bir etki bırakabilmek için bu teknikleri nasıl kullanabileceğinizi gösteriyoruz.

Eğitimde neler var?

Acadewy’nin titiz bir çalışma sonunda hazırladığı beden dili eğitimi, son derece kapsamlı bir ders içeriği sunuyor.

Toplam 58 dersin yer aldığı bu benzersiz programda hem teorik hem de uygulamalı eğitim alma şansına sahip olacaksınız.

 • Eğitimde iletişim kavramı genel olarak ele alındıktan sonra sözlü iletişimin beden dili açısından önemi aktarılıyor. Daha sonra sözsüz iletişim konusu inceleniyor. Eğitimin ilk bölümünde beden diline giriş aşamasının üzerinde duruluyor.
 • Eğitimin ikinci bölümünde eller ve parmaklar konusu detaylı bir şekilde inceleniyor. El ve parmak davranışları, avuç davranışları, el sıkışma hareketleri ve el sıkışma türleri ile verdikleri mesajlar katılımcılara anlatılıyor.
 • Üçüncü bölümde gözler ele alınıyor. Gözlerin Beden Dilindeki Yeri – Bakışlar ve Gözlere Bakmak konuları kapsamlı şekilde işleniyor.
 • Dördüncü bölümün ana konu başlığı Eller ve Kollar. Bu bölümde, el ve kol davranışlarının tek tek inceleniyor ve her el kol hareketinin karşı tarafta farklı bir etki uyandırdığına dikkat çekiliyor.
 • Eğitim, Yüz, Eller, Parmaklar ve Kafa Davranışları bölümü ile devam ediyor. Yüz hareketleri ile ilgili dersin ardından yüz ve el-parmak davranışları (elin dudağı örtmesi, buruna dokunmak vb.) ve bu davranışların anlamları aktarılıyor.
 • Ayaklar ve Bacaklar bölümünde, öncelikle konu başlığı genel bir derste inceleniyor. Ardından ayaklarımız ve bacaklarımızla yaptığımız davranışlar tek tek ele alınıyor.
 • Gövde Davranışları bölümünde ise vücudumuzun merkezi konumunda bulunan gövdemizin beden dilindeki yeri değerlendiriliyor. Gövdemizle hangi davranışları yaptığımız bu bölümde işleniyor.
 • Gövde davranışlarının ardından bütün olarak beden dilinin incelendiği bölüme geçiliyor. Bu bölümde beden dili ile karşı tarafa verdiğimiz mesaj ve yansıttığımız kişilik ve duygusal özelliklerimiz üzerinde duruluyor.
 • Eğitimin son bölümünde ise Mikro Beden Dili konusu tüm yönleri ile katılımcılara aktarılıyor.

Bu eğitime kimler katılmalı?

Acadewy’nin beden dili eğitimi, iletişim becerilerini geliştirmek isteyen hemen herkesin katılabileceği bir programdır. Eğitimin genel katılımcı profili ise şu şekilde sıralanıyor:

 • Beden dili tekniklerinden iş yaşamında faydalanmak isteyen profesyoneller,
 • Beden dili eğitimini kişisel gelişiminin bir parçası olarak görenler,
 • Mesleği gereği beden dili tekniklerine ihtiyaç duyanlar (eğitmenler, halkla ilişkiler, satış ve pazarlama uzmanları vb.) katılabilir.

Eğitim sonunda hangi sertifikayı alacaksınız?

Acadewy üyeleri, hem beden dili alanındaki en kaliteli, en zengin içerikli ve pratik programdan faydalanmış oluyorlar hem de prestijli bir sertifika almaya hak kazanıyorlar.

Beden dili eğitimi programında yer alan dersleri tamamlayan tüm katılımcılar, beden dili eğitimi e-sertifikası sahibi oluyor.

Siz de hemen Acadewy ailesine katılarak, bu eşsiz eğitimden ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz.

Ücretsiz Üyelik İçin Tıklayınız