Davranışsal Öğrenme Eğitimi

Acadewy Davranışsal Öğrenme Eğitimi Programına Hoşgeldiniz.

Davranışsal Öğrenme Eğitimi Ders Başlıklarını İnceleyin.

Acadewy ile Sürekli Gelişin…

Acadewy yeni nesil bir öğrenme platformudur. Yüzlerce online eğitim ve dökümana tek bir abonelik ile sınırsız süre ve sayıda erişebilir ayrıca her bir eğitim için sistem tarafından eğitiminiz sonunda oluşturulan ücretsiz sertifikanızı indirebilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Başlayın

Kategoriler: ,

Davranışsal Öğrenme Eğitimi Nedir?

Öğrenme kuramları arasında en çok bilinen ve uygulanan yaklaşımlardan biri de davranışsal öğrenmedir. Davranışsal öğrenme, öğrenme sürecinin etkili hale gelebilmesi için uyarıcı ve tepki arasında bir bağ kurulması gerektiğini savunur. Acadewy de bu yaklaşımla ilgili bilgi ve beceri sahibi olmak isteyen katılımcıları için davranışsal öğrenme eğitimi programını hazırladı.

Bu eğitim ile davranışsal öğrenmenin ne olduğu, neden önemli olduğu, hangi alanlarda kullanılabileceği ve nasıl bir süreçle işlediği detaylı şekilde ele alınıyor.

İnsanlar için öğrenme, sürekliliği olan bir süreçtir. Birçok davranışı da zaman içinde öğreniriz.

İnsanlar gibi hayvanlar da belli davranışları sonradan öğrenirler. Pavlov’un deneyindeki gibi zil sesine tepki veren köpek, öğrenilen davranışa verilen en yaygın örnektir. Pavlov’un bu deneyinin sonuçları bir uyarıcı sonucu belli davranışların öğrenilebileceğini de ortaya koyarak bu kuramın gelişmesini sağlamıştır.

Davranışsal öğrenme eğitimi dersinde de bu kuramın temelinden başlanarak katılımcılarla daha geniş kapsamda bilgiler paylaşılıyor. Siz de hemen şimdi bu eğitime başlayabilirsiniz.

Eğitimde neler var?

Acadewy’nin keyifle takip ederek, faydalı bilgiler elde edebileceğiniz size özel programlarından biri de davranışsal öğrenme eğitimidir.

Öğrenme kuramları içinde son derece önemli bir yere sahip olan davranışsal öğrenme ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz tüm bilgileri bu eğitimde bulabileceksiniz.

Eğitim tek dersten oluşuyor. Yaklaşık 15 dakika süren derste akıcı ve ilgi çekici bir sunum eşliğinde davranışsal öğrenme kuramını keşfedeceksiniz.

Video ve görsellerle zenginleştirilen derste, bu kurama dair temel ve en gerekli bilgiler yer alıyor.

Eğitime dilerseniz hemen şimdi başlayabilir ve davranışsal öğrenme kuramı ile ilgili kolay ve hızlı bir şekilde donanım sahibi olabilirsiniz.

Derste, davranışsal öğrenme kavramı hakkında derinlemesine bilgi sahibi olacak ve davranışsal öğrenme kuramının en etkili olduğu uygulama alanlarını öğreneceksiniz.

Eğitimde ayrıca davranışsal öğrenme kuramının gelişimine katkı koyan bilim insanları ve onların yaptıkları araştırma ve deneyler de aktarılıyor.

Davranışsal öğrenme kuramının problem çözme sürecindeki katkısı ile bu kuramın avantaj ve dezavantajları da yine bu eğitimde ayrıntılı olarak ele alınıyor.

Dersin ardından değerlendirme ve sertifika adımlarına geçiliyor. Bu adımları tamamladığınızda eğitimi de tamamlamış oluyorsunuz.

Bu eğitime kimler katılabilir?

Acadewy’nin davranışsal öğrenme eğitimi, öğrenme alanına merakı olan, kendini bilgi ve beceri yönünden geliştirmek isteyen herkes için son derece faydalı bir programdır. Bu eğitim hem kişisel hem de mesleki gelişimi destekler nitelikte tasarlanmıştır. Programa;

  • Davranışsal öğrenme kuramı hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler,
  • Bu kuramı mesleki hayatında kullanmak isteyen yöneticiler,
  • Eğitmenler, öğretmenler ile öğrenciler,
  • Davranışsal öğrenme ile ilgili bilgilerden profesyonel iş hayatında faydalanmak isteyen her meslekten çalışanlar,
  • Koçlar, mentorlar, terapistler ve danışmanlar katılabilir.

Eğitim sonunda hangi sertifikayı alacaksınız?

Davranışsal öğrenme eğitimi sonunda hem bu alanda sağlam bir bilgi altyapısına kavuşacak hem de global çapta geçerli kabul edilen sertifikanın sahibi olacaksınız.

Eğitimdeki dersleri tamamladığınızda davranışsal öğrenme sertifikanız da Acadewy tarafından elektronik ortamda oluşturularak hesabınıza tanımlanacak. Pdf formatında size sunulacak olan e-sertifikanızı pratik bir şekilde CV’nize ekleyebilirsiniz.

Basılı bir sertifika sahibi olmak isterseniz Acadewy sizin için bunu da mümkün kılıyor. Bu yöndeki talebinizi bize ileterek ve ek bir ücret ödeyerek basılı sertifika alabilirsiniz.

Eğer siz de öğrenme yolculuğunuzu sürekli hale getirerek, kendinizi kişisel ve mesleki anlamda geliştirmek istiyorsanız bunun için en doğru yerdesiniz.

Acadewy’nin davranışsal öğrenme eğitimi programına hemen şimdi katılabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Başlayın