Eğiticinin Eğitimi

Acadewy Eğitcinin Eğitimi Programına Hoşgeldiniz.

Eğiticinin Eğitimi Ders Başlıklarını İnceleyin.

Acadewy ile Sürekli Gelişin…

Acadewy yeni nesil bir öğrenme platformudur. Yüzlerce online eğitim ve dökümana tek bir abonelik ile sınırsız süre ve sayıda erişebilir ayrıca her bir eğitim için sistem tarafından eğitiminiz sonunda oluşturulan ücretsiz sertifikanızı indirebilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Başlayın

Kategoriler: ,

Eğiticinin eğitimi nedir?

Eğitmenlik, belli bir konuda hem uzmanlık hem de öğretme becerisi gerektiren özel bir meslektir. Acadewy’nin eğiticinin eğitimi, bilgi ve becerilerini başkalarına profesyonel olarak aktarmak isteyenler için hazırlanmış mükemmel bir programdır.

İyi bir eğitmen olmak için eğitim kavramı ve sürecinden öğrenme yaklaşımlarına, sunum becerilerinden ders içeriği hazırlamaya kadar bir dizi konuya hâkim olmak gerekiyor.

Eğiticinin eğitimi programına katılarak, iyi bir eğitmen olmanın gereklerini, eğitimin nasıl hazırlandığını, eğitim sürecinin nasıl yönetildiğini ve daha birçok farklı konuyu öğrenme şansını elde edeceksiniz.

Son derece zengin bir içerik sunan bu eğitimin sonunda siz de uzman bir eğitmen profiline sahip olabileceksiniz.

Eğitimde neler var?

Eğiticinin eğitimi, kolay ve hızlı şekilde eğitmenlik sertifikası kazanmanızı mümkün hale getiren, kaliteli içeriği ve keyifli ders anlatımı ile sıkılmadan dersleri takip edebileceğiniz bir program.

Video, görsel ve animasyonlarla zengin hale getirilen eğitim toplam 27 dersten oluşuyor. Eğiticinin eğitimi programına giriş başlıklı derste eğitim kavramı kapsamlı bir şekilde katılımcılara aktarılıyor.

Eğitmenler için literatürün önemi dersinin ardından öğrenme kuramları ele alınıyor. Ayrı derslerde

Davranışçı Öğrenme Kuramı, Bilişsel Öğrenme Kuramı ile Yapılandırmacı Öğrenme Kuramı katılımcılara en ince detaylarına kadar anlatılıyor.

Öğrenme stratejileri de bu eğitimde üzerinde önemle durulan konular arasında yer alıyor. Sunuş yoluyla öğrenme stratejileri, buluş yoluyla öğrenme stratejileri ve inceleme ve araştırma yoluyla oluşturulan öğrenme stratejileri üç farklı derste inceleniyor.

Eğiticinin eğitimi bilgi işleme modeli üzerinde de duruyor. Bu derste, nasıl öğrendiğimiz, öğrenme ve sistematik tekrar hakkında önemli bilgiler veriliyor.

Üst düzey öğrenmeler iki derste ele alınıyor. Bu derslerde katılımcılar, yaratıcı öğrenme, eleştirel öğrenme ve yansıtıcı öğrenme modelleri hakkında bilgi ve beceri sahibi oluyor.

Eğitimde ayrıca öğrenme ilkeleri ile birlikte eğitmenler için faydalı olabilecek tecrübeler de paylaşılıyor.

Bu eğitime katılanlar ayrıca öğrenme düzeyleri ve yetişkin eğitimini de öğreniyor.

Eğitmen olmanın en önemli unsurlarından biri de, eğitim sürecini doğru yönetmektir. Bu bakımdan da katılımcılara eğitim planlama ve eğitimin 3 aşaması, eğitim için teknik hazırlıklar, eğitim içeriğinin hazırlanması, ders notu ve sunum hazırlama konularında da ders veriliyor.

Eğitmenlerin özellikleri, eğitimi zenginleştirme yolları, eğitimde soru yönetimi, zor katılımcılarla başa çıkmak, kurumsal eğitimler, sunum kaygısı ile başa çıkma yöntemleri, eğitmenlerin karşılaştığı sorunları çözme önerileri ile etkili iletişim ve beden dili dersleri de bu programda yer alıyor.

Bu eğitime kimler katılabilir?

Acadewy’nin katılımcılarına sunduğu eğiticinin eğitimi, özellikle eğitmenliği profesyonel bir meslek olarak yapmak isteyenler için tasarlanmış bir programdır. Bu eğitime;

  • Eğitmen olmayı hedefleyenler,
  • Mesleki gelişimlerine katkı koymak isteyen eğitmenler,
  • Şirket içi personele yönelik eğitim verenler,
  • Topluluk önünde sunum yapma becerilerini geliştirmeyi isteyenler katılabilir.

Eğitim sonunda hangi sertifikayı alacaksınız?

Eğiticinin eğitimi programını tamamlayarak siz de sadece Türkiye’de değil dünya çapında geçerli sertifika sahibi olabilirsiniz.

Bu eğitimdeki tüm dersleri bitirdiğinizde, eğiticinin eğitimi sertifikası almaya hak kazanıyorsunuz. Bu sertifika pdf formatında Acadewy tarafından hazırlanarak size gönderiliyor. E-sertifikanızı kolayca indirerek CV’nize ekleyebilirsiniz.

E-sertifikanın yanı sıra basılı bir sertifika sahibi olmak isterseniz, Acadewy bunu da sizin için mümkün hale getiriyor. Ek ücret ödediğiniz takdirde basılı sertifikanız adresinize gönderiliyor.

Eğer siz de bilgi, beceri ve deneyimlerinizi eğitmen olarak değerlendirmek ve yeni bir meslekte başarılı olmak istiyorsanız Acadewy’nin bu eğitimi tam size göre.

Hemen Ücretsiz Başlayın