Etkili Dinleme Eğitimi

Acadewy Etkili Dinleme Eğitimi Programına Hoşgeldiniz.

Etkili Dinleme Eğitimi Ders Başlıklarını İnceleyin.

Acadewy ile Sürekli Gelişin…

Acadewy yeni nesil bir öğrenme platformudur. Yüzlerce online eğitim ve dökümana tek bir abonelik ile sınırsız süre ve sayıda erişebilir ayrıca her bir eğitim için sistem tarafından eğitiminiz sonunda oluşturulan ücretsiz sertifikanızı indirebilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Başlayın

Kategoriler: ,

Etkili Dinleme Eğitimi Nedir?

İnsanlar arasındaki iletişim sürecinin temel unsurlarından biri de etkili dinlemedir. Dinlemeyi bilmek en az güzel konuşmak kadar önemli bir beceridir. Etkili dinleme, karşı tarafın bize aktarmak istediği mesajı doğru anlamak ve algılamaktır. Karşımızdaki kişi ile empati kurabilmektir. Bilgi toplamanın yoludur. Daha birçok alanda kişiye avantaj sağlayan bu beceriyi Acadewy’nin etkili dinleme eğitimi programına katılarak siz de kolayca kazanabilirsiniz.

İletişim karşılıklı bir eylemdir. Bir taraf konuşurken, diğer tarafa ise dinlemek düşer. Günlük hayatımızda sık sık iletişim sürecinin her iki tarafında da bulunuruz. Konuşurken anlatmak istediklerimizi doğru ifade etmenin yanı sıra bize anlatılanları etkili şekilde dinleyerek doğru algıladığımız zaman güçlü iletişim becerisinden bahsedebiliriz.

Etkili dinleme eğitimi ile dinleme sürecinin nasıl etkin hale getirileceğini, ilgiyi kaybetmeden karşı tarafı dinleme yöntemlerini, verilen mesajları doğru şekilde anlamak için dikkat edilmesi gereken noktaları, dinlemeyi iletişimin bir parçası haline getirmeyi öğrenebileceksiniz.

İletişim becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olacak bu hızlı, kolay ve pratik eğitim, gerek iş gerekse sosyal yaşamınızda fayda sağlayacağınız bilgileri edinmenize yardımcı olacak.

Etkili dinleme eğitimi dersini tamamladığınızda sertifika alma şansına da sahip olacaksınız.

Eğitimde neler var?

Acadewy’nin hazırlayıp sunduğu etkili dinleme eğitimi tek dersten oluşan bir program. Bu eğitime dilerseniz hemen şimdi, tek tıkla erişebilirsiniz.

Yaklaşık 14 dakika süren bu eğitimde, etkili dinleme ile ilgili en önemli bilgileri kısa ve öz şekilde alacak ve kendi yaşamınızda da hemen uygulama şansına sahip olacaksınız.

Eğitimde yer alan bilgileri pekiştirmek isterseniz, dersi tekrardan dinleme imkânınız da bulunuyor.

Uzman eğitmenimiz tarafından verilen ders, video ve görseller eşliğinde keyifle takip edebileceğiniz bir formatta hazırlandı.

Etkili dinleme eğitimi dersinde katılımcılara; dinlemeyi bilmenin neden en az etkili konuşma kadar önemli olduğu, etkili dinlemenin ne olduğu, dinlemenin öğrenme sürecine nasıl etki ettiği, iletişimin bir aşaması olan etkili dinleme sürecinde neler yapılması gerektiği, dinleme çeşitlerinin neler olduğu aktarılıyor.

Dersin ardından değerlendirme aşamasına geçiliyor. Bu aşamada, sizlerden hem eğitimi değerlendirmeniz hem de önerilerinizi Acadewy ekibi ile paylaşarak hizmet kalitesini daha da geliştirmemize yardımcı olmanız bekleniyor.

Bu adımın ardından ise sertifika almaya hak kazanıyorsunuz.

Bu eğitime kimler katılabilir?

Eğitimi katılımcıları için sürdürülebilir ve keyifli hale getiren Acadewy’nin en güzel programlarından birisi de etkili dinleme eğitimidir. Etkili dinleme her yaştan, konumdan, meslekten veya statüden kişinin temel bilgi sahibi olması gereken önemli bir beceridir.

Dolayısıyla bu eğitim de geniş yelpazeden bir katılımcı profiline hitap ediyor. Etkili dinleme eğitimi dersine;

  • İletişim becerilerini geliştirmek isteyenler,
  • Etkili dinleme konusunda bilgi kazanmak isteyen yönetici ve girişimciler,
  • İletişim becerilerini mesleki hayatında aktif olarak kullanan profesyoneller (İletişim uzmanları, halkla ilişkiler personeli, kurumsal iletişim uzmanları, müşteri temsilcileri, satış ve pazarlama departmanlarında çalışanlar, eğitmenler, öğretmenler, yönetici asistanları, sekreterler vb.) katılabilir.

Eğitim sonunda hangi sertifikayı alacaksınız?

Etkili dinleme eğitimi, size hem faydalı bilgiler kazandıran hem de uluslararası geçerliliği bulunan sertifikaya sahip olmanızı sağlayan özel bir programdır.

Hızlı, kolay, keyifli ve kaliteli bir ders sürecinin ardından etkili dinleme eğitimi sertifikanız Acadewy tarafından oluşturulur. Elektronik ortamda düzenlenen sertifikanız size pdf formatında gönderilir. Sertifikanızı hemen bilgisayarınıza indirerek CV’nizi zenginleştirebilir veya çıkış alarak da kullanabilirsiniz.

Arzu ederseniz, ek ücret ödeyerek basılı sertifika sahibi de olabilirsiniz.

Acadewy’nin avantajlarla dolu dünyasına siz de vakit kaybetmeden adımınızı atın.

Hemen Ücretsiz Başlayın