Güzellik ve Makyaj Teknikleri Eğitimi

Acadewy Güzellik ve Makyaj Eğitimi Programına Hoşgeldiniz.

Güzellik ve Makyaj Eğitimi Ders Başlıklarını İnceleyin.

Acadewy ile Sürekli Gelişin…

Acadewy yeni nesil bir öğrenme platformudur. Yüzlerce online eğitim ve dökümana tek bir abonelik ile sınırsız süre ve sayıda erişebilir ayrıca her bir eğitim için sistem tarafından eğitiminiz sonunda oluşturulan ücretsiz sertifikanızı indirebilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Başlayın

Kategoriler: ,

Güzellik ve Makyaj Uzmanlığı Eğitimi nedir?

Güzellik; geçmişten bugüne insanların her zaman önem verdiği bir kavram olagelmiştir. Makyaj ise özellikle kadınların ve sahne ile gösteri sanatçılarının kendilerini ifade etme yöntemidir. Profesyonel makyaj uygulamaları da gerek kozmetik gerekse moda sektöründeki gelişmelere paralel olarak her geçen gün kendini yeniliyor. Siz de Acadewy’nin hazırladığı güzellik ve makyaj uzmanlığı eğitimi programına katılarak bu alanda uzmanlaşabilirsiniz.

Eğitim programı; makyajda kullanılan kozmetik ürünlerden araçlara, her türlü makyaj uygulamasında cilt bakım tüyolarına kadar birçok farklı konuyu içeriyor.

Son derece kapsamlı ve zengin bir içeriğe sahip olan güzellik ve makyaj uzmanlığı eğitimi sonunda profesyonel olarak bu mesleği yapabileceğiniz donanıma da sahip olabileceksiniz.

Eğitimde neler var?

Güzellik ve makyaj uzmanlığı eğitimi hem teorik hem de uygulamalı derslerden oluşuyor. Katılımcıları makyajın tarihinden başlayarak günümüzdeki uygulamalara kadar doyurucu bir bilgi yolculuğuna çıkaran eğitim programı, keyifle takip edilebilecek bir içeriğe sahip.

Dersler video ve görseller eşliğinde akıcı bir şekilde gerçekleştiriliyor. Katılımcılara güzellik ve makyaj alanında ihtiyaç duyabilecekleri tüm konular detaylı olarak aktarılıyor.

Güzellik ve makyaj uzmanlığı eğitimi programı toplam 20 dersten oluşuyor. Eğitim, makyajın tanımı ve tarihçesi dersi ile başlıyor.

Daha sonra katılımcılara makyaj yapımında kullanılan kozmetik ürünler iki derste anlatılıyor. Makyaj uygulamalarında birçok farklı araçtan da yardım alınıyor. Makyaj işleminde kullanılan araç gereçler başlıklı derste de katılımcılar bu konuda ayrıntılı bilgi sahibi oluyor.

Makyaj fırçaları ve işlevleri ile fırçanın nerede nasıl kullanılması gerektiği de eğitimde işlenen konular arasında yer alıyor.

Makyaj malzemelerinin kullanım sırası ayrı bir derste katılımcılara anlatılıyor.

Cilt bakımı da makyaj sürecinin bir parçasıdır. Katılımcılar bu eğitimde makyaj öncesi cilt bakımı ve temizliğinin nasıl yapılması gerektiğini de öğreniyor.

Daha sonra makyaj uygulamalarına geçiliyor. Cilt renginin belirlenmesi ve fondöten seçimi, yüzün şekillendirilmesi-kontürleme ve aydınlatma, göz tipine göre göz makyajı, yüz tipine göre allık uygulaması, dudak tipine göre ruj uygulaması ayrı ayrı derslerde ele alınıyor.

Eğitimde ayrıca özel günlere yönelik makyaj uygulamaları da öğretiliyor. Özel gün makyajına nasıl hazırlanılmalı, gelin makyajı, gece makyajı, olgun makyajı, porselen makyajı tüm detayları ile katılımcılara aktarılıyor. Ayrıca hızlı makyaj teknikleri de eğitimde paylaşılıyor.

Katılımcılar, makyaj malzemelerinin ömrü ve makyaj malzemelerinin temizliği konularında da ders alıyor.

Güzellik ve makyaj uzmanlığı eğitimi, değerlendirme ve sertifika adımlarının ardından sona eriyor.

Bu eğitime kimler katılabilir?

Güzellik ve makyaj uzmanlığı eğitimi üst düzey bilgilerin yer aldığı profesyonel bir programdır. Bu eğitime;

  • Güzellik ve makyaj uzmanı olmak isteyenler,
  • Bilgi ve becerilerini geliştirmeyi hedefleyen makyaj uzmanları,
  • Mesleki gelişimine katkı koymak isteyen kuaförler,
  • Güzellik ve makyaj uygulamalarını öğrenerek, kazandığı bilgi ve becerileri kendisi için kullanmayı arzu edenler,
  • Bu konuda eğitim verenler katılabilir.

Eğitim sonunda hangi sertifikayı alacaksınız?

Acadewy’nin güzellik ve makyaj uzmanlığı eğitimi katılımcılarına hem zengin bir içerik hem de nitelikli sertifika sunuyor.

Bu eğitimde yer alan tüm dersleri tamamlayan katılımcılar, güzellik ve makyaj uzmanı sertifikasını da almaya hak kazanıyor. Uluslararası geçerliliğe sahip e-sertifikalar Acadewy tarafından hazırlanıyor. Pdf formatında katılımcılarla paylaşılan bu sertifikalar tüm elektronik ortamlarda kolayca kullanılabiliyor ve CV’ye de ekleniyor.

Ayrıca eğer isterseniz ek bir ücret ödeyerek e-sertifikanın yanında bir de basılı sertifika alma şansınız da bulunuyor.

Global sertifikalı güzellik ve makyaj uzmanlığı eğitimi programına siz de hemen şimdi ücretsiz olarak katılabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Başlayın