İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi

Acadewy İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Programına Hoşgeldiniz.

İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Ders Başlıklarını İnceleyin.

Acadewy ile Sürekli Gelişin…

Acadewy yeni nesil bir öğrenme platformudur. Yüzlerce online eğitim ve dökümana tek bir abonelik ile sınırsız süre ve sayıda erişebilir ayrıca her bir eğitim için sistem tarafından eğitiminiz sonunda oluşturulan ücretsiz sertifikanızı indirebilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Başlayın

Kategoriler: , ,

İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Nedir?

İş sağlığı ve güvenliği, çalışma hayatının en önemli konu başlıklarından biridir. Hem işverenler çalışanları için iş ortamlarını güvenli hale getirmelidir hem de çalışanlar sağlık ve güvenlik konularında bilinçlenerek tedbirlerini alabilmelidir. Ülkemizde halen istenilen seviyeye gelmeyen iş güvenliği konusunda Acadewy son derece önemli bir eğitim hazırladı. İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi programına katılarak siz de bu konudaki bilgi altyapınızı geliştirebilirsiniz.

Bu eğitim, çalışma hayatının içindeki herkes için son derece önemli ve hatta hayati bilgiler içeren bir programdır. Herhangi bir iş yerinde çalışmaya başlamadan önce bilinmesi gereken en önemli konuların yer aldığı İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi, bu bakımdan önemli bir misyonu da yerine getirmektedir.

Siz de tek tıkla hemen şimdi bu eğitime başlayarak, işyerinde olması gereken sağlık ve güvenlik kültürü ve meydana gelebilecek kazalar hakkında bilinçlenecek, daha iyi bir iş ortamına sahip olmak için ne gibi çözümler üretilebileceğini öğrenme fırsatını elde edeceksiniz.

Eğitimde neler var?

İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi, kapsamlı bir içerikle katılımcılara sunuluyor. Bu eğitimde işyerlerinde sağlık ve güvenliğinin nasıl oluşturulacağı, bunu sağlamanın neden önemli olduğu ve daha birçok konu hakkında derinlemesine bilgi sahibi olacaksınız.

Teorik ve uygulamalı dersler içeren eğitim programı, akılda kalıcı ve ilgi çekici sunumlar, video ve görsellerle zenginleştirildi.

Bu eğitimde toplam 12 ders yer alıyor.

 • Programda ilk önce, genel bilgilerin verilerek ve iş güvenliğine yönelik bilinçlenmenin önemi vurgulanıyor. Ardından bireysel olarak bu konuda yapılabileceklerin ele alındığı; İş Sağlığı ve Güvenliği Kültürünün Bir Temsilcisi Olun başlıklı ders işleniyor.
 • İş güvenliğinden yoksun ortamlardaki en büyük tehlike kazalardır. Eğitimde Kaza Geliyorum Der – Çalışma Alanı, Kaza Geliyorum Der – İnsanlar başlıklı iki derste, kazalara neden olan faktörler ele alınıyor.
 • Bunun yanı sıra İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi programında, katılımcılara güvenlik işaretleri ve renkler de tanıtılarak, bu tip işaretlerle karşılaşıldığında ne yapılması veya yapılmaması gerektiği aktarılıyor.
 • İş sağlığı sürecinde kullanılan araç ve gereçler de yine eğitimde tek tek anlatılıyor.
 • Çalışma ortamındaki tüm unsurların insana uygun hale getirilmesi, olası meslek hastalıkları veya kazaları önleyici şekilde düzenlemesi konusu ergonomi dersinde işleniyor.
 • İster büro ortamında ister fabrika ortamında herhangi bir şeyi bir yerden başka bir yere aktarırken kişisel güvenlik önlemlerinin nasıl alınacağı, kaldırma ve taşıma dersinde ele alınıyor.
 • Yangın ile mücadele ve yaralanmalı kazalar dersleri, bu tip olayların yaşanmaması için neler yapılması gerektiği ve yaşandığında neler yapılabileceğine odaklanıyor.
 • Psikososyal riskler ve önlemler konusu da yine eğitimde önemle üzerinde durulan konular arasında yer alıyor.
 • Eğitimde bonus ders olarak ise katılımcılarla iş güvenliğine yönelik yenilikçi çözümler paylaşılıyor.

Bu eğitime kimler katılabilir?

Acadewy’nin hazırladığı İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi, çalışma hayatının içindeki her kademeden kişinin mutlaka faydalanması gereken bir programdır. Bu eğitime;

 • Çalışanlarının sağlık ve güvenliğine yönelik uygulamaları daha etkin olarak hayata geçirmek isteyen şirket sahipleri ve yöneticiler,
 • Çalıştığı ortamı hem kendisi hem de iş arkadaşları için nasıl daha güvenli hale getirebileceğini öğrenmek isteyen profesyoneller,
 • Mesleki gelişimlerine katkı koymak isteyen iş güvenliği uzmanları,
 • İş güvenliği uzmanı olmayı hedefleyenler katılabilir.

Eğitim sonunda hangi sertifikayı alacaksınız?

İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi sonunda siz de uluslararası sertifika sahibi olabileceksiniz. Eğitimdeki tüm dersler tamamlandıktan sonra e-sertifikanız oluşturularak hesabınıza tanımlanacak. İş sağlığı ve güvenliği sertifikanızı kolayca bilgisayarınıza indirerek, CV’nize ekleyebileceksiniz.

Hemen Ücretsiz Başlayın