Köpek Eğitmenliği Eğitimi

Acadewy Köpek Eğitmenliği Eğitimi Programına Hoşgeldiniz.

Köpek Eğitmenliği Eğitimi Ders Başlıklarını İnceleyin.

Acadewy ile Sürekli Gelişin…

Acadewy yeni nesil bir öğrenme platformudur. Yüzlerce online eğitim ve dökümana tek bir abonelik ile sınırsız süre ve sayıda erişebilir ayrıca her bir eğitim için sistem tarafından eğitiminiz sonunda oluşturulan ücretsiz sertifikanızı indirebilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Başlayın

Kategoriler: , ,

Köpek Eğiticiliği Eğitimi Nedir?

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de köpekler, kedilerle birlikte en çok sevilen evcil hayvanların başında geliyor. Köpeklerin hem ev hem de sosyal yaşama uyum sağlayabilmesi için belli davranışları öğrenebilmeleri gerekiyor. Köpek sahiplerinin sayısının artması ile birlikte köpek eğiticiliği de ülkemizde son yıllarda talep gören bir uzmanlık alanı haline geldi. Acadewy’nin hazırladığı köpek eğiticiliği eğitimi programını tamamlayarak siz de bu alanda bilgi ve beceri sahibi olabilirsiniz.

Köpeklerin dilinden anlamayı, köpeklerle doğru şekilde iletişim kurmayı ve daha da önemlisi köpekleri eğitmeyi bu programda öğrenme şansına sahip olacaksınız.

Köpek eğiticiliği eğitimi sayesinde doğru yöntemleri kullanarak, köpeklerin basit komutları algılamalarını veya daha karmaşık görevleri yerine getirebilmelerini sağlayabileceksiniz.

Programa hemen şimdi başlayarak; insanların sadık dostu köpeklerin olağanüstü dünyasına adım atacak ve keyifli bir eğitim sürecinin ardından uzmanlık sertifikası kazanacaksınız.

Eğitimde neler var?

Köpek eğiticiliği eğitimi, profesyonel düzeyde bilgi ve becerileri kazanabileceğiniz özel bir programdır.

Eğitim toplam 20 dersten ve iki ana bölümden oluşuyor.

Programın ilk bölümünde köpeklere ve köpek eğitimine dair daha genel bilgileri öğreneceksiniz. İkinci bölümde ise köpeklere belli başlı komutları nasıl ve şekilde öğretebileceğiniz, uzman eğitmenimiz tarafından sizlere aktarılacak.

  • İlk bölümde, öncelikle köpek eğiticiliği eğitimine başlarken katılımcıların bilmesi gereken bazı önemli noktalar paylaşılıyor.

Ardından, bisküvi her becerinin anahtarı değildir, başlıklı derse geçiliyor. Bu derste, köpek eğitiminde bilinen en yaygın yöntem olan ödül bisküvisi tekniğinin tüm becerileri kazandırmada etkili olmayabileceği anlatılıyor.

İlk bölüm dersleri, köpekleri anlamak konusu ile devam ediyor. Köpeklerin belli davranışlarla sahiplerine aslında hangi mesajları vermek istedikleri bu derste işleniyor.

Köpeklerin ihtiyaçlarını karşılama, köpeklerin düşünce yapılarını anlama, lider bir köpek yetiştirmenin sırları ve eğitimde başarıyı gözlemleme yolları da yine ilk bölümde katılımcılara detaylı olarak öğretiliyor.

  • Komutlar başlıklı ikinci bölümde ise basitten zora doğru köpeklere öğretilebilecek davranış, beceri ve görevler yer alıyor.

Bu bölümde katılımcılar; Otur, Otur & Bekle, Yat, Yat & Bekle, Gel, Pati Ver, El Salla, Poz Ver, Bö! (Ölü Taklidi Yapma) gibi komutların köpeklere hangi yöntemlerle öğretilebileceği hakkında hem bilgi hem de beceri kazanıyor.

İkinci bölüm köpek davranışları üzerinde odaklanan derslerle devam ediyor. Eğitime katılanlar; köpeklerin heyecanla insanların üzerlerine atlamasının nasıl önlenebileceğini, oyun oynarken sertleşebilen davranışları değiştirmeyi, elleri köpek dişinden korumayı ve tuvalet eğitiminin nasıl kazandırılacağının yollarını öğrenme fırsatını elde ediyor.

Bu eğitime kimler katılabilir?

Köpek eğiticiliği eğitimi, hem köpekleri anlamak ve onlarla yakından iletişim kurabilmek isteyenler hem de bilgi ve beceri kazanarak bu işi profesyonel platformda yapabilmeyi hedefleyenler için uygun bir programdır. Bu eğitime;

  • Köpek eğiticisi olmak isteyenler,
  • Mesleki gelişimine katkı koymak isteyen profesyonel köpek eğitmenleri,
  • Can dostunu doğru tekniklerle eğitmek isteyen köpek sahipleri,
  • Bakımevi ve barınaklarda çalışan personel,
  • Veteriner hekimler ve veterinerlerde çalışanlar,
  • Bilgi ve becerilerini geliştirmek isteyen hayvanseverler katılabilir.

Eğitim sonunda hangi sertifikayı alacaksınız?

Acadewy’de köpek eğiticiliği eğitimi programını tamamladığınızda uluslararası geçerliliğe sahip sertifika kazanma hakkını da elde edeceksiniz.

Eğitimdeki tüm dersleri bitirdikten sonra köpek eğiticiliği eğitimi sertifikanız Acadewy tarafından düzenlenerek hesabınıza tanımlanacak. Elektronik sertifikanızı pdf olarak indirebilir ve köpek eğitmenliği mesleğine adım atmak üzere CV’nize ekleyebilirsiniz.

Ayrıca eğer isterseniz ek ücret ödeyerek bu sertifikaya basılı olarak da sahip olabiliyorsunuz.

Eğer siz de köpeklerle ilgili her konuda uzmanlaşmak istiyorsanız, Acadewy’ye üye olarak bu benzersiz eğitimden ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Başlayın