Liderlik Eğitimi

Acadewy Profesyonel Liderlik Programına Hoşgeldiniz.

Liderlik Eğitimi Ders Başlıklarını İnceleyin.

Acadewy ile Sürekli Gelişin…

Acadewy yeni nesil bir öğrenme platformudur. Yüzlerce online eğitim ve dökümana tek bir abonelik ile sınırsız süre ve sayıda erişebilir ayrıca her bir eğitim için sistem tarafından eğitiminiz sonunda oluşturulan ücretsiz sertifikanızı indirebilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Başlayın

Kategoriler: ,

Liderlik Eğitimi Nedir?

Liderlik denilince akla her ne kadar bir siyasi parti lideri, komutan veya bir şirketin CEO’su gelse de aslında bu kavram hayatımızın her alanında önemli bir yere sahip. Liderlik; belli bir statü veya maddi imkânlardan bağımsız olarak gelişen bir vasıflar bütünü aslında. Sanatta da liderler var, sosyal ortamlarımızda da… Liderliğin ne olduğunu, neden önemli olduğunu ve en önemlisi de nasıl lider olunabileceğini öğrenmek istiyorsanız, Acadewy sizler için harika bir eğitim hazırladı. Size çok şey katacak olan Liderlik eğitimi, hem mesleki hem de kişisel gelişiminizi destekleyecek özel bir program.

Online olarak hemen şimdi, tek tıkla erişim sağlayabileceğiniz liderlik eğitimi programına katılarak hem profesyonel hem de özel hayatınızda faydasını göreceğiniz birçok bilgi ve beceriyi elde edebileceksiniz.

Sertifikalı bir eğitim olan bu program kariyerinizde ilerlemenize, insanlarla kurduğunuz ilişkileri geliştirmenize, eğer yönetici pozisyonundaysanız çalışanlarınız ve işletmeniz açısından daha etkin adımlar atabilmenize, içinizdeki gerçek potansiyeli ortaya çıkartmanıza yardımcı olacak önemli dersler içeriyor.

Keyifle takip edeceğiniz bu dersler sayesinde kolay ve hızlı bir şekilde hayatınızı değiştirecek liderlik adımını siz de atabilirsiniz.

Eğitimde neler var?

Acadewy’nin hazırladığı Liderlik Eğitimi, içerik bakımından benzersiz bir program. Bu eğitimde, liderlik kavramı ve liderlik yaklaşımlarına dair ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü bilgiye erişebileceksiniz. Hem teorik hem de uygulamalı dersler aracılığı ile hayatınızın her alanında yararlanabileceğiniz birçok beceriyi de yine eğitime katılarak kazanabilirsiniz.

Eğitim programı toplam 13 dersten oluşuyor. Her dersin konusu, tüm yönleri ile katılımcılara aktarılıyor.

Video ve görsellerin de eşlik ettiği dersleri sıkılmadan takip edecek ve dilerseniz de pekiştirmek istediğiniz konulara geri dönebileceksiniz

  • Eğitim programı öncelikle liderlik kavramının detaylı bir şekilde ele alınması ile başlıyor. Bu derste liderliğin tanımı yapılıyor, liderin kim olduğuna bakılarak, geçmişten günümüze liderlik kavramının nasıl geliştiği inceleniyor.
  • Liderlik kavramını daha iyi tanımlayabilmek, liderlik modelleri oluşturabilmek amacıyla bu işin otoriteleri tarafından çeşitli yaklaşımlar ortaya konulmuştur. Eğitimde, liderlik yaklaşımları da tek tek katılımcılarla paylaşılıyor. Kişilik Yaklaşımı, Beceriler Yaklaşımı, Stil Yaklaşımı, Durumsallık Yaklaşımı derslerinde lider tanımının hangi özelliklere göre çeşitlendiği ele alınıyor.
  • Son derece geniş bir kavram olan liderlik için ortaya atılan önemli kuramlar da bulunuyor. Liderlik eğitimi kapsamında katılımcılar; Koşul Bağımlılık Kuramı, Yol-Amaç Kuramı ve Lider-Üye Etkileşim Kuramı hakkında ayrıntılı bilgi ve beceri elde ediyor.
  • Eğitimde liderlik tiplerine de değiniliyor. Dönüşümcü Liderlik, Hizmetkar Liderlik ve Otantik Liderlik inceleniyor. Ayrıca katılımcılar psikodinamik yaklaşım ve Liderlik 3.0 konularını da detaylı bir şekilde öğrenme fırsatına sahip oluyor.

Liderlik eğitimi, değerlendirme ve sertifika aşamalarının ardından sona eriyor.

Bu eğitime kimler katılabilir?

Liderlik eğitimi, bu alanda bilgi ve beceri kazanmak veya mevcut bilgilerini geliştirmek isteyenler için harika bir programdır. Bu eğitime;

  • Şirket sahipleri,
  • Yöneticiler,
  • Politikacılar veya politikaya merakı olanlar,
  • Yönetici adayları ve uzmanlar,
  • Liderlik ile ilgili bilgi ve becerilerini kişisel gelişiminin bir parçası olarak görenler katılabilir.

Eğitim sonunda hangi sertifikayı alacaksınız?

Acadewy’nin liderlik eğitimi kaliteli bir içerikle birlikte uluslararası sertifika sahibi olabileceğiniz bir programdır.

Bu eğitimde yer alan tüm dersleri tamamladıktan sonra e-sertifikanız Acadewy tarafından hazırlanarak size iletilir. Pdf formatındaki sertifikanızı kolay ve hızlı bir şekilde bilgisayarınıza indirerek, özgeçmişinize ekleyebilir, online ortamlarda da kullanabilirsiniz.

Eğer isterseniz ek ücret ödeyerek basılı sertifika da alabilirsiniz.

Liderlik eğitimi ilginizi çekiyorsa, doğru zamanda doğru yerdesiniz.

Hemen Ücretsiz Başlayın