Moda ve Stil Danışmanlığı Eğitimi

Acadewy Moda ve Stil Danışmanlığı Eğitimi Programına Hoşgeldiniz.

Moda ve Stil Danışmanlığı Eğitimi Ders Başlıklarını İnceleyin.

Acadewy ile Sürekli Gelişin…

Acadewy yeni nesil bir öğrenme platformudur. Yüzlerce online eğitim ve dökümana tek bir abonelik ile sınırsız süre ve sayıda erişebilir ayrıca her bir eğitim için sistem tarafından eğitiminiz sonunda oluşturulan ücretsiz sertifikanızı indirebilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Başlayın

Kategoriler: , ,

Moda ve Stil Danışmanlığı Eğitimi Nedir?

Dış görünüşümüz ve tarzımız, insanlar üzerinde etkileyici ve olumlu bir intiba yaratmamızda en önemli unsurlardan biridir. Acadewy’nin sizler için hazırladığı moda ve stil danışmanlığı eğitimi programına katılarak siz de bu alanda profesyonelleşebilirsiniz.

Bu eğitime katılarak; insanların kişilik özellikleri ile uyumlu, karşı tarafa yansıtmak istedikleri imajla örtüşen bir dış görünümün nasıl yaratılacağını en ince ayrıntısına ve püf noktalarına kadar öğrenme fırsatını yakalayacaksınız.

Moda ve stil danışmanlığı eğitimi hem bu alanda bilgi ve beceri yönünden sizi uzmanlık seviyesine taşıyacak hem de yeni bir meslek edinmenizi sağlayacak.

Eğitimde neler var?

Acadewy tarafından sunulan moda ve stil danışmanlığı eğitimi, bilgi ve beceri yönünden doyurucu bir içeriğe sahip.

Bu eğitim ile hem modanın tarihsel gelişimine ve sosyo-kültürel açıdan anlamına daha geniş bir perspektiften bakma şansını elde edecek hem de danışmanlık hizmetini profesyonel olarak verebilmeniz için ihtiyaç duyacağınız donanımı kazanacaksınız.

 • Moda ve stil danışmanlığı eğitimi; Geçmişten Günümüze Modanın Yolculuğu başlıklı ders ile start alıyor. Bu derste önce tarihe yolculuk yapacak sonra da günümüzde modanın ve moda endüstrisinin geldiği noktayı öğreneceksiniz.
 • Modaya Hayat Verenler dersinde, moda sektörünün öncü isimleri hakkında geniş bilgi sahibi olacaksınız.
 • Giyim Tarzları dersinde, belli başlı stillerin ne olduğu incelenecek.
 • Vücut Tipine Göre Giyim başlıklı ders ise eğitimin en önemli konuları arasında geliyor. İnsan kendine yakışanı giyer, diye bir tabir vardır. İşte bu derste vücut tipi ile uyumlu, vücudun kusurlarını örtüp güzel yanlarını en iyi şekilde ortaya çıkartan giyim tarzları aktarılıyor.
 • Gardırobunuzda Mutlaka Olması Gereken Parçalar dersi; hayat kurtarıcı tüyolar içeriyor. Gardırobunuzda önceden bulunduracağınız parçaların önemli bir toplantı veya ani bir davet gibi durumlarda işinizi nasıl kolaylaştırabileceğine tanık olacaksınız.
 • Eğitimde daha sonra Doğru Çanta Kullanımı ve Doğru Ayakkabı Seçimi derslerine geçilecek. Aksesuarlar arasında en önemli ikili olan çanta ve ayakkabının dış görünümdeki yeri ve öneminin işleneceği bu derslerde hangi durum ve ortam için nasıl çanta ve ayakkabı seçilmesi gerektiği; giyimle birlikte çanta ve ayakkabının nasıl kombine edileceğini öğrenme fırsatını yakalayacaksınız.
 • Yüz Şekline Göre Aksesuar Seçimi de yine vücut tipine göre giyim dersi gibi kişinin fiziksel özellikleri ile örtüşen bir stil oluşturulmasına yönelik önemli tüyolar içeren bir ders.
 • Eğitimde gözlük seçiminin püf noktaları da anlatılıyor. Bu derste, modanın vazgeçilmez aksesuarlarından biri olan gözlüklerin; kişiye, giysiye, renklere ve diğer aksesuarlara göre seçilme yöntemleri işleniyor.
 • Kombin yapmak da kendi stilini oluşturmak isteyenler açısından son derece önemli bir konu. Eğitimde yer alan Kombin Yapmanın İpuçları dersinde siz de giysi ve aksesuarları birbiri ile en iyi şekilde nasıl uyumlayabileceğinizi öğreneceksiniz.
 • Eğitimde ayrıca iki adet bonus ders de yer alıyor. Önemli Alışveriş Tüyoları ve Beden Ölçüsü Nasıl Alınır? derslerinde de faydalı ipuçlarını sizlerle paylaşıyoruz.

Bu eğitime kimler katılmalı?

Moda ve stil danışmanlığı eğitimi, özel bir uzmanlık programıdır. Ancak kişisel gelişime yönelik bir eğitim olarak da değerlendirilebilir. Bu eğitime;

 • Moda ve stil danışmanlığını profesyonel olarak yapmak isteyenler,
 • Moda sektöründe çalışan ve mesleki gelişimine katkı koymak isteyen profesyoneller,
 • Moda ve stil hakkında bilgi sahibi olarak öğrendiklerini kendi üzerinde uygulamayı düşünenler katılabilir.

Eğitim sonunda hangi sertifikayı alacaksınız?

Bu benzersiz eğitimi tamamlayarak, uluslararası geçerliliği bulunan moda ve stil danışmanlığı sertifikasının sahibi olacaksınız.

Siz de Acadewy’ye üye olun, bu eğitimden hemen şimdi ücretsiz olarak yararlanın.