Pazarlama Yönetimi Eğitimi

Acadewy Profesyonel Pazarlama Yönetimi Programına Hoşgeldiniz.

Pazarlama Yönetimi Eğitimi Ders Başlıklarını İnceleyin.

Acadewy ile Sürekli Gelişin…

Acadewy yeni nesil bir öğrenme platformudur. Yüzlerce online eğitim ve dökümana tek bir abonelik ile sınırsız süre ve sayıda erişebilir ayrıca her bir eğitim için sistem tarafından eğitiminiz sonunda oluşturulan ücretsiz sertifikanızı indirebilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Başlayın

Kategoriler: ,

Pazarlama Yönetimi Eğitimi nedir?

Pazarlama her çaptan ve her sektörden firmanın piyasada ayakta kalabilmesi, rekabet ortamında bir adım öne geçebilmesi açısından en önemli süreçlerden biridir. Pazarlama geniş kapsamlı bir konudur ve bu işin iyi bir şekilde yapılabilmesi, pazarlama sürecinin tamamına hâkim olmayı gerektirir. Siz de Acadewy’nin hazırladığı pazarlama eğitimi programına katılarak bu alanda uzmanlaşabilirsiniz.

Müşterilerin talep edeceği, almak isteyebileceği ürün ve hizmetleri belirleyen, bu ürün ve hizmetleri piyasaya sürerken nasıl bir satış stratejisi izlenmesi gerektiğini, tanıtım ve iletişim sürecinin nasıl işleyeceğini tayin eden, pazarlamadır. Acadewy’nin eğitimi de bu sürecin tüm adımlarını öğrenerek, pazarlama kavramı ve uygulamaları hakkında sağlam bilgi ve beceri altyapısına sahip olabileceğiniz bir programdır.

Kaliteli bir eğitimin ardından sertifika da alabileceğiniz bu benzersiz programa hemen şimdi başlayarak yeni bir uzmanlık alanında daha kendinizi geliştirebilirsiniz.

Eğitimde neler var?

Acadewy’nin hazırladığı pazarlama eğitimi son derece geniş kapsamlı bir programdır. Dolu dolu bir ders içeriğine sahip olan bu eğitimde, hem teorik hem de uygulamalı bilgilere erişim sağlayacaksınız.

Video ve görsellerle zenginleştirilen dersler, akıcı bir anlatımla sunuluyor. Bu bakımdan dersleri ilgiyle takip ederek pazarlama sürecini tüm yönleri ile öğrenme şansına sahip olacaksınız.

Eğitimde toplam 12 ders yer alıyor.

 • İlk ders olan pazarlama eğitimine girişte, pazarlama kavramı, faydaları, faaliyetleri ve süreci ile ilgili genel bilgiler anlatılarak, pazarlamanın neden bu kadar önemli olduğu işleniyor.
 • Stratejik planlama ve pazarlama dersinde, pazarlamayı etkileyen çevresel faktörler, çevresel etkiler doğrultusunda uygulanan yaklaşımlar detaylı bir şekilde katılımcılara anlatılıyor.
 • Pazarlamayı etkileyen işletme içi faktörler konusu da eğitimde ele alınıyor. Bu derste, pazarlama dışındaki işletme imkânları ve pazarlama karmasının unsurları inceleniyor.
 • Pazarlama sürecinin en önemli unsurları olan pazarlama planlaması ve pazarlama yönetim süreçleri de tüm yönleri ile katılımcılarla paylaşılıyor. Pazarlama sürecinin aşamalarının ne olduğu, pazarlamada amaçların belirlenmesi, pazarlama stratejileri ve bu stratejiler doğrultusunda yapılan planlama çalışmaları bu derste işleniyor.
 • Pazarlama sürecinin başarısını doğrudan etkileyen bir bilgi toplama yöntemi olan pazarlama araştırması da katılımcılara bu eğitimde ayrıntılı bir şekilde öğretiliyor.
 • Eğitimde ayrıca veri toplama metotları da kapsamlı olarak anlatılıyor.
 • Pazarlamada tüketici davranışları büyük önem taşıyor. Tüketici satınalma kararları dersinde katılımcılar, tüketicinin bir ürünü ya da hizmeti tercih etmesinde etkili olan faktörleri öğreniyor.
 • Programda ayrıca pazar bölümlendirme ve hedef pazar seçimi, ürün kavramı, tutundurma kavramı, dağıtım kavramı ve tüketici kara kutusu başlıklı derslerde de, katılımcılara pazarlamanın olmazsa olmaz unsurları hakkında detaylı bilgiler veriliyor.

Bu eğitime kimler katılabilir?

Pazarlama eğitimi, uzmanlığa yönelik profesyonel içerikli bir programdır. Bu eğitime;

 • Pazarlama alanında çalışmayı hedefleyenler,
 • Mesleki gelişimine katkıda bulunmak isteyen pazarlama ve satış uzmanları,
 • Alt ve orta kademeli yöneticiler,
 • Pazarlama alanındaki bilgi ve becerilerini geliştirmek isteyen girişimciler,
 • Pazarlama tekniklerinden faydalanmak isteyen farklı uzmanlık alanlarından çalışanlar katılabilir.

Eğitim sonunda hangi sertifikayı alacaksınız?

Acadewy, katılımcılarını hem en kaliteli ve pratik eğitimlerle hem de nitelikli sertifikalarla buluşturuyor. Pazarlama eğitimi programına katılanlar uluslararası geçerliliğe sahip sertifika almaya hak kazanıyor.

Eğitimdeki tüm dersler tamamlandıktan sonra e-sertifika Acadewy tarafından oluşturularak katılımcılarla paylaşılıyor. Pdf formatındaki pazarlama eğitimi sertifikası elektronik ortamlarda rahatça kullanılabiliyor ve Cv’ye eklenebiliyor.

Arzu eden katılımcılar ek ücret ödeyerek basılı sertifika da alabiliyor.

Eğer siz de pazarlama alanında donanım sahibi olmak istiyorsanız, aradığınız eğitimi Acadewy’de bulacaksınız.

Üstelik şimdi pazarlama eğitimi programından ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Başlayın