Problem Çözme Teknikleri Eğitimi

Acadewy Problem Çözme Teknikleri Eğitimi Programına Hoşgeldiniz.

Problem Çözme Teknikleri Eğitimi Ders Başlıklarını İnceleyin.

Acadewy ile Sürekli Gelişin…

Acadewy yeni nesil bir öğrenme platformudur. Yüzlerce online eğitim ve dökümana tek bir abonelik ile sınırsız süre ve sayıda erişebilir ayrıca her bir eğitim için sistem tarafından eğitiminiz sonunda oluşturulan ücretsiz sertifikanızı indirebilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Başlayın

Kategoriler: ,

Problem Çözme Teknikleri Eğitimi Nedir?

Her insan gerek iş gerek sosyal yaşamında, zaman zaman problemlerle karşılaşabilir. Bazen direkt olarak bizi ilgilendiren problemlerle, bazen de başkalarının problemine ister istemez dâhil olarak, sürecin içinde yer alırız. Karşılaştığımız problemleri çözmenin aslında pratik ve etkili yöntemleri vardır. Acadewy’nin problem çözme teknikleri eğitimi de işte bu yöntemlerin anlatıldığı zengin içerikli bir program.

Bu kapsamlı eğitimde, problem çözme sürecinin aşamalarını, problemlerin nasıl ele alınması gerektiğini, problemlerin çözümünde ne gibi teknikler kullanılabileceğini öğrenme şansını elde edeceksiniz.

Problemlere bakış açınızı değiştirecek ve hayatınızı kolaylaştıracak birçok faydalı bilgi ve beceri kazanmanızı sağlayacak olan bu eşsiz eğitime tek tıkla hemen şimdi başlayabilirsiniz.

Eğitimde neler var?

Acadewy tarafından hazırlanan problem çözme teknikleri eğitimi, her meslekten, yaştan, konumdan veya statüden insanın hayatının her alanında kullanabileceği bilgi ve becerileri içeren bir program.

Bu eğitimde problemi tanımlamayı, problem sürecini etkin bir şekilde yöneterek çözüme ulaşmayı kolay ve hızlı bir şekilde öğrenebileceksiniz.

Keyifli ve zengin içerikli dersler, video ve görseller eşliğinde gerçekleştiriliyor. İlgiyle dersleri takip ederek problem çözümünde siz de ustalaşabileceksiniz.

Eğitim programı toplam 10 dersten oluşuyor.

 • Hem teorik hem de uygulamalı bilgilere erişebileceğiniz bu eğitimdeki ilk ders, en iyi problem çözme tekniği başlığını taşıyor. Bu derste dünya çapında geçerli kabul edilen, başarısı tescilli yöntemler; probleme bakış açısı ve problem çözme sürecinin önemi genel hatları ile katılımcılara aktarılıyor.
 • Bu bilgilendirici giriş dersinin ardından problem çözme döngüsü derinlemesine bir şekilde ele alınıyor. Toplam 5 derste işlenen bu konu problem çözümünde izlenmesi gereken adımları içeriyor. Problemi fark etmek ve kabul etmek, veri toplama ve problemi tanımlama, alternatif çözümler üretme, en iyi alternatifin belirlenmesi ve uygulanması il<e kontrol ve önlem mekanizmaları geliştirme derslerinde; bu aşamaların ne olduğu ve nasıl yürütüleceği anlatılıyor.
 • Katılımcılar bu noktaya kadar problem çözümüne yönelik sağlam bir bilgi temeline sahip olduktan sonra problemi fark etme teknikleri & uygulama dokümanları katılımcılarla paylaşılıyor. Bu derste, problem çözümünün ilk aşamasında hangi araçların ve tekniğin kullanılacağı inceleniyor.
 • Problem çözme döngüsünün ikinci aşamasında uygulanacak yol ve yöntemler ise veri toplama ve problemi tanımlama teknikleri & uygulama dokümanları başlıklı derste ele alınıyor.
 • Yine problem çözümü sürecinde, adım adım takip edilecek yol haritasında katılımcılara yardımcı olacak diğer araçlar ve yöntemler; çözüm oluşturma teknikleri & uygulama dokümanları ve seçme uygulama kontrol teknikleri & uygulama dokümanları derslerinde katılımcılarla paylaşılıyor.

Bu eğitime kimler katılabilir?

Problem çözme teknikleri eğitimi, geniş yelpazeden bir katılımcı profiline hitap eden benzersiz bir programdır. Bu eğitime;

 • Çalışanların verimliliğinden ve işletmedeki işleyişin sorunsuz bir şekilde devamından sorumlu yöneticiler,
 • Çalışanların problemlerini çözme noktasında bulunan insan kaynakları uzmanları,
 • Problem çözme tekniklerinden profesyonel yaşamında faydalanmak isteyen her sektörden çalışanlar,
 • Müşterilerle direkt iletişim halinde olan müşteri temsilcileri, satış ve pazarlama uzmanları, iletişim sorumluları,
 • Mesleki anlamda bu eğitimden fayda sağlayacak olan koçlar, mentorlar, danışmanlar, terapistler,
 • Problem çözümü yöntemlerini öğrenerek kişisel gelişimine katkı koymak isteyen herkes katılabilir.

Eğitim sonunda hangi sertifikayı alacaksınız?

Problem çözme teknikleri eğitimi, uluslararası sertifika alma şansına sahip olacağınız bir programdır. Bu eğitimde yer alan tüm dersleri tamamladığınızda Acadewy tarafından e-sertifikanız da hazırlanır. Pdf formatında size sunulan problem çözme teknikleri eğitimi sertifikanızı bilgisayarınıza indirerek CV’nize ekleyebilir ve ayrıca elektronik her ortamda pratik bir şekilde kullanabilirsiniz.

Problem çözme teknikleri eğitimi programından ücretsiz olarak hemen şimdi yararlanın.

Hemen Ücretsiz Başlayın