Rüzgar Enerjisi Eğitimi

Acadewy Rüzgar Enerjisi Eğitimi Programına Hoşgeldiniz.

Rüzgar Enerjisi Eğitimi Ders Başlıklarını İnceleyin.

Acadewy ile Sürekli Gelişin…

Acadewy yeni nesil bir öğrenme platformudur. Yüzlerce online eğitim ve dökümana tek bir abonelik ile sınırsız süre ve sayıda erişebilir ayrıca her bir eğitim için sistem tarafından eğitiminiz sonunda oluşturulan ücretsiz sertifikanızı indirebilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Başlayın

Kategoriler: ,

Rüzgar Enerjisi Eğitimi Nedir?

Rüzgar enerjisinin Türkiye’deki yatırım alanı her geçen gün genişliyor. Yenilenebilir enerji kaynakları arasında rüzgarın sahip olduğu potansiyel oldukça büyük. Teknolojinin ve sistemlerin de her geçen gün gelişmesi, bu alanda donanımlı, uzmanlaşmış personel ihtiyacını ortaya çıkardı. Acadewy de rüzgar enerjisi alanında bilgi ve beceri sahibi olmak isteyenler için harika bir eğitim programı hazırladı. Rüzgar enerjisi eğitimi ile hem genel hem de teknik konuları öğrenebileceksiniz.

Bu eğitim sadece rüzgar enerjisi alanında değil enerji ve yenilenebilir enerji konularında da sizi geliştirecek.

Sertifikalı bir uzmanlık programı olan rüzgar enerjisi eğitimine dilerseniz hemen şimdi başlayabilirsiniz.

Eğitimde neler var?

Acadewy’nin hazırladığı rüzgar enerjisi eğitimi katılımcılara son derece zengin ve kapsamlı bir içerik sunuyor. Eğitim; rüzgar enerjisi sektöründe çalışmak isteyen kişilerin ihtiyaç duyabileceği her türlü konuyu içeriyor.

Rüzgar enerjisi eğitimi toplam 20 dersten oluşuyor. Bu eğitimde hem teorik hem de uygulamalı açıdan bilgi ve beceri elde ediyorsunuz.

İlk derste, eğitim ile ilgili genel bilgiler ve katılımcıların bu eğitimle neler kazanacağı aktarılıyor.

Daha sonra enerji konusuna geçiliyor. Enerji ve enerji kaynaklarının tarihsel süreçte yeri dersinde katılımcılar dünyanın en önemli sektörü konumundaki enerji sektörü ve sektörün gelişimine dair bilgi sahibi oluyor.

Dünyada enerji ve enerji protokolleri de yine katılımcılara detaylı olarak anlatılıyor. Enerji kaynakları ve çevreye etkileri dersinde; kömür, petrol, doğalgaz gibi fosil yakıtlarla ilgili genel ve teknik bilgiler paylaşılıyor.

Yenilenebilir enerji kaynakları ve çevreye etkileri dersinde ise sınırsınız ve doğal kaynakların ne olduğu, avantajlarının neler olduğu inceleniyor.

Enerji ile ilgili derslerin ardından rüzgar enerjisine geçiliyor. Rüzgar enerjisinin elde edildiği rüzgar türbinleri eğitimde üzerinde önemle durulan bir konu. Rüzgar türbinleri ve sınıflandırılması, rüzgar türbini bileşenleri, fren ve pitch mekanizmaları, diğer mekanizmalar katılımcılara tüm detayları ile aktarılıyor.

Rüzgar türbini kurulacak sahanın nasıl belirleneceği ve nelere dikkat edilmesi gerektiğini de öğrenme fırsatı bulan katılımcılara daha sonra ölçüm sistemleri tanıtılıyor.

Rüzgar ölçüm sistemi temeli, rüzgar ölçüm direğini, rüzgar ölçüm, ölçüm cihazlarının standartlara uygun montajı, türbin çukuru hesabı, türbin direği için temel çukurunun ve temelin hazırlanması, kule montajı, türbin montajı, kanatların montajı tek tek ele alınıyor. Eğitimde son olarak katılımcılara

enerji depolama sistemleri hakkında bilgi veriliyor.

Değerlendirme ve sertifika adımlarının ardından eğitim tamamlanıyor.

Bu eğitime kimler katılabilir?

Rüzgar enerjisi eğitimi, bu alana ilgi duyan herkesin son derece faydalı bilgi ve beceriler kazanabileceği bir program. Bu eğitime;

  • Rüzgar enerjisi sektöründe çalışmak isteyenler,
  • Rüzgar enerjisi yatırımı yapmadan önce bu konuda donanım kazanmak isteyen girişimciler,
  • Enerji sektöründe çalışan mühendisler ve uzman personel,
  • Enerji firmalarının yöneticileri,
  • Yenilenebilir enerji kaynakları ile ilgili kapsamlı bilgi sahibi olmak isteyenler katılabilir.

Eğitim sonunda hangi sertifikayı alacaksınız?

Acadewy’nin ayrıcalıklı eğitimleri hem üyelerinin mesleki ve kişisel gelişimlerine destek oluyor hem de onları dünya çapında geçerli kabul edilen sertifikalarla buluşturuyor.

Rüzgar enerjisi eğitimi programına katılarak; bu eğitimdeki tüm dersleri tamamladığınız takdirde siz de uluslararası rüzgar enerjisi eğitimi sertifikasının sahibi olabileceksiniz.

Eğitim sonunda sertifikanız Acadewy tarafından hemen oluşturulacak. Pdf formatında hazırlanan e-sertifikanızı bilgisayarınıza indirerek CV’nize ekleyebilir ve ayrıca elektronik her ortamda kolayca kullanabilirsiniz.

Arzu ettiğiniz takdirde, talebiniz üzerine ek ücret ödeyerek basılı sertifika da alabiliyorsunuz.

Acadewy’nin fırsatlarla dolu dünyasına siz de hemen şimdi katılın.

Hemen Ücretsiz Başlayın