Satınalma Eğitimi

Acadewy Satınalma Eğitimi Programına Hoşgeldiniz.

Satınalma Eğitimi Ders Başlıklarını İnceleyin.

Acadewy ile Sürekli Gelişin…

Acadewy yeni nesil bir öğrenme platformudur. Yüzlerce online eğitim ve dökümana tek bir abonelik ile sınırsız süre ve sayıda erişebilir ayrıca her bir eğitim için sistem tarafından eğitiminiz sonunda oluşturulan ücretsiz sertifikanızı indirebilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Başlayın

Kategoriler: ,

Satınalma Eğitimi Nedir?

Şirketler açısından satınalma süreci, en az üretim veya satış ve pazarlama faaliyetleri kadar önemlidir. Etkin satınalma yönetimine sahip şirketler hem karlılıklarını artırır hem tasarruf elde edebilir hem de kalite ve memnuniyet süreçlerinde iyileşme kaydeder. Satınalma konusunda uzmanlık derecesinde bilgi ve beceri sahibi olmak istiyorsanız, Acadewy sizin için harika bir programı daha eğitim platformuna dâhil etti. Satınalma eğitimi sayesinde siz de bu alandaki sürecin nasıl işlediğini öğrenme fırsatına sahip olacaksınız.

Satınalma, bir işletmede ihtiyaç duyulan tüm mal ve hizmetin temin edilmesi faaliyetleridir. Bu süreçte en önemli unsur, doğru ürün ve/veya hizmetin, doğru fiyata, doğru yerden ve doğru zamanda alınmasının sağlanmasıdır.

Acadewy’nin hazırladığı satınalma eğitimi hem satınalma konusunda mevcut becerilerini geliştirmek hem de bu alanda sıfırdan bilgi sahibi olmak isteyenler için uygun bir programdır. Siz de bu programa katılarak teorik bilgilere ve ihtiyaç duyabileceğiniz becerilere sahip olabilirsiniz.

Eğitimde neler var?

Satınalma eğitimi, karmaşık gibi görünen bir süreci kolay ve etkili şekilde öğrenmenizi sağlayacak nitelikle bir programdır.
Bu eğitimde yer alan dersler, katılımcıların ihtiyaç duyabilecekleri tüm konulara odaklanıyor. Eğitim bitiminde ders tekrarı yapmaya da imkân veren satınalma eğitimi toplam 13 bölümden oluşuyor. Eğitim programının ilk dersinde satınalma kavramı inceleniyor. Katılımcılar bu kavramı ayrıntılı bir şekilde öğrendikten sonra satınalma sürecine geçiliyor.

Satınalma süreci toplam 5 bölümde ele alınıyor. Satınalmayı başlatan talep aşamasından, son aşama olan verilerin toplanarak bir sonraki satınalma işleminde faydalanılmak üzere kayda geçirilmesine kadar olan tüm süreç adım adım katılımcılara aktarılıyor.

Satınalma sürecini bu alanda çalışmayı planlayanlar için son derece faydalı bilgiler içeren dersler takip ediyor. Satıcı ve alıcı ilişkilerinin nasıl yapılandırıldığı, tedarikçi seçerken dikkat edilmesi gereken faktörler, başarılı satınalmacının özellikleri katılımcılarla paylaşılıyor.

Bunun yanı sıra eğitimde satınalma faaliyetleri de detaylı olarak işleniyor. Ayrıca, satınalmada değerlendirme ve kontrolün nasıl yapıldığını, satınalmada raporların hazırlanma şekillerini de katılımcılar öğrenme fırsatını elde ediyor.

Eğitimdeki dersler temenniler ve öneriler bölümü ile sona eriyor.

Derslerin bitiminde değerlendirme ve sertifika adımları da geçildikten sonra, satınalma eğitimi programı tamamlanmış oluyor.

Siz de tek bir tıkla hemen şimdi eğitime başlayarak, kariyer hedeflerinize ulaşmak için adım atabilirsiniz.

Bu eğitime kimler katılabilir?

Acadewy’nin zengin içerikli satınalma eğitimi, mesleki gelişime yönelik özel bir uzmanlık programıdır. Dolayısıyla bu eğitime;

  • Satınalma süreçleri hakkındaki bilgi ve beceri altyapısını geliştirmek isteyen yöneticiler,
  • Satınalma uzmanları ve personeli,
  • Satınalma birimlerinde çalışmak isteyenler,
  • Satınalma konusunda eğitim verenler,
  • Satınalma alanında kendisini geliştirmek isteyen farklı mesleklerden uzmanlar katılabilir.

Eğitim sonunda hangi sertifikayı alacaksınız?

Satınalma eğitimi programı katılımcılarını hem kaliteli bir içerikle hem de nitelikli sertifika ile buluşturuyor. Bu programa giriş yaparak tüm dersleri tamamlayan katılımcılar global çapta geçerli kabul edilen satınalma eğitimi sertifikasının da sahibi oluyor.

Uluslararası e-sertifika, eğitimin sonunda Acadewy tarafından oluşturularak katılımcıların profillerine tanımlanıyor. Pdf formatında hazırlanan bu sertifikaları kolayca elektronik ortamda indirebilir, online CV’nize de direkt olarak ekleyebilirsiniz. Tabii isterseniz, pdften çıkış alma imkânına da sahipsiniz.

Eğer basılı sertifikayı tercih ediyorsanız, Acadewy sizin için bunu da mümkün hale getiriyor. Ek ücret ödeyerek talepte bulunduğunuz takdirde basılı sertifikanız adresinize gönderiliyor.

Mesleki ve kişisel gelişimini desteklemek isteyenler şimdi Acadewy platformunda buluşuyor. Birçok farklı eğitime Acadewy’ye üye olarak hemen şimdi sahip olabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Başlayın