Six Sigma Eğitimi

Acadewy Six Sigma Eğitimi Programına Hoşgeldiniz.

Six Sigma Eğitimi Ders Başlıklarını İnceleyin.

Acadewy ile Sürekli Gelişin…

Acadewy yeni nesil bir öğrenme platformudur. Yüzlerce online eğitim ve dökümana tek bir abonelik ile sınırsız süre ve sayıda erişebilir ayrıca her bir eğitim için sistem tarafından eğitiminiz sonunda oluşturulan ücretsiz sertifikanızı indirebilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Başlayın

Kategoriler: ,

6 Sigma Eğitimi Nedir?

Altı Sigma, günümüzde artık bir endüstri standardı haline gelmiş, başarısı tescilli bir yönetim stratejisidir. İşletmelerde hata payını minimize ederek hem kaliteyi hem de verimliliği artırmayı öngören bu sistem belli bir süreç doğrultusunda kurulabilmektedir. Acadewy de 6 Sigma Eğitimi programı ile hem bu stratejinin detaylarını hem de nasıl uygulanacağını katılımcıları ile paylaşıyor.

Operasyonlarda mükemmelliği amaçlayan Altı Sigma, bir işletmedeki tüm süreçlerde hayata geçilebilir. Bu yöntemde süreçlerle ilgili ölçümler, analizler, istatistik verilerden yararlanılıyor.

Üretimden lojistiğe, finans sektöründe sağlığa, yazılım şirketlerinden turizm işletmelerine, sivil toplum kuruluşlarından devlet kurumlarına kadar her alanda ve organizasyonda 6 Sigma kullanılabiliyor.

Siz de bu eğitime katılarak Altı Sigma yaklaşımını tüm yönleri ile öğrenme ve bu konuda uzmanlaşma fırsatını elde edeceksiniz.

Eğitimde neler var?

Acadewy’nin hazırladığı 6 Sigma Eğitimi, dolu dolu ve kapsamlı bir içeriğe sahip. Video ve görsellerle zenginleştirilen eğitimde, 6 Sigma yaklaşımı ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü konu yer alıyor.

Keyifli ve ilgi çekici ders sunumu sayesinde eğitimi sıkılmadan ilgi ile takip edebileceksiniz.

Arzu ettiğiniz takdirde eğitimdeki dersleri tekrar ederek konuları da pekiştirebiliyorsunuz.

6 Sigma Eğitimi toplam 10 dersten oluşuyor.

 • Eğitimde öncelikle 6 Sigma yaklaşımı ile ilgili genel bilgiler katılımcılarla paylaşılıyor. 6 Sigma’yı Tanıyalım dersinde bu stratejinin neden bir endüstri standardı haline geldiği de aktarılıyor.
 • 6 Sigmaya Uygun Yapılanma, Roller ve Sorumluluklar konusu iki derste inceleniyor. Bu derslerde, 6 Sigma yaklaşımının uygulanmasında kişilerin görev ve sorumluluklarının tanımlanması ve bunun neden önem taşıdığı anlatılıyor.
 • 6 Sigma Uygulama Aşamaları da eğitimde üzerinde önemle durulan konular arasında yer alıyor. 5 derste ele alınan bu konu kapsamında katılımcılar tanımlama, ölçme, analiz, iyileştirme, kontrol aşamaları hakkında detaylı şekilde bilgi ve beceri sahibi oluyor.
 • 6 Sigma uygulamasında başarılı olmanın yol ve yöntemleri Başarılı Olmak Ya Da Olmamak başlıklı derste inceleniyor.
 • Eğitimde son olarak 6 Sigma uygulamasında kullanılan araçlar katılımcılarla paylaşılıyor.

6 Sigma Eğitimi değerlendirme ve sertifika adımları ile devam ediyor. Değerlendirme aşamasında eğitimle ilgili fikir ve önerilerinizi paylaşarak Acadewy platformunun gelişimine direkt olarak katkıda bulunabiliyorsunuz.

Sertifika adımını da geçtikten sonra eğitim tamamlanmış oluyor.

Bu eğitime kimler katılabilir?

6 Sigma Eğitimi, bu yaklaşımı öğrenmek ve şirketlerinde hayata geçirmek isteyen profesyonellere yönelik olarak hazırlanmış, üst düzey bir programdır. Bu eğitime;

 • Her kademeden yöneticiler,
 • Şirket sahipleri veya ortakları,
 • Girişimciler,
 • Proje uzmanları ve yöneticileri,
 • 6 Sigma uygulamalarından faydalanabilecek veya bu sistemi yönetebilecek mühendisler,
 • Mesleki gelişimine katkı koymak isteyen uzmanlar katılabilir.

Eğitim sonunda hangi sertifikayı alacaksınız?

Acadewy, hem kaliteli eğitim alabileceğiniz hem de kolay ve hızlı şekilde nitelikli sertifika sahibi olabileceğiniz bir eğitim programı hazırladı.

6 Sigma Eğitimi kapsamındaki tüm dersleri tamamladığınızda dünya çapında geçerli kabul edilen uzmanlık sertifikası almaya hak kazanıyorsunuz. E-sertifikanız Acadewy tarafından hazırlanarak size iletiliyor. 6 Sigma Eğitimi sertifikanızı bilgisayarınıza indirerek özgeçmişinize ekleyebilir ve ayrıca elektronik ortamda da rahatça kullanabilirsiniz.

E-sertifikanın yanı sıra basılı sertifika da alabiliyorsunuz. İsteğiniz ve talebiniz doğrultusunda, ek ücret ödeyerek alabileceğiniz basılı sertifikanız adresinize posta yolu ile gönderiliyor.

Acadewy olarak; öğrenmeyi hayatınızın bir parçası haline getiriyor, en keyifli ve ihtiyaca yönelik eğitimleri tek platform üzerinden sizinle buluşturuyoruz. Aramıza katılarak siz de ayrıcalıklarla dolu bu dünyaya hemen şimdi adım atın.

Hemen Ücretsiz Başlayın