Swot Analizi Eğitimi

Acadewy SWOT Analizi Eğitimi Programına Hoşgeldiniz.

SWOT Analizi Eğitimi Ders Başlıklarını İnceleyin.

Acadewy ile Sürekli Gelişin…

Acadewy yeni nesil bir öğrenme platformudur. Yüzlerce online eğitim ve dökümana tek bir abonelik ile sınırsız süre ve sayıda erişebilir ayrıca her bir eğitim için sistem tarafından eğitiminiz sonunda oluşturulan ücretsiz sertifikanızı indirebilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Başlayın

Kategoriler: ,

SWOT Analizi Eğitimi nedir?

SWOT Analizi; organizasyonlardaki herhangi bir faaliyette, doğru adımlar atılarak hedeflere ulaşılmasını sağlamak için gerçekleştirilen önemli bir yöntemdir. Bu stratejik teknik, bir proje veya girişimin tüm unsurlarının tek tek incelenmesini, iç ve dış faktörlerin olası etkilerinin tespit edilmesini mümkün hale getirir. Acadewy’nin SWOT Analizi Eğitimi programına katılarak siz de bu yöntemle ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz tüm bilgi ve becerileri elde edebilirsiniz.

Kolay ve hızlı bir şekilde SWOT analizinin tüm aşamalarını ve adımlarını öğrenme şansına sahip olabileceğiniz bu benzersiz eğitim sizi bu alanda uzmanlaştıracak.

Her kapasitedeki ve her sektörden şirkette uygulanabilecek, son derece etkin bir yöntem olan SWOT analizini öğrenerek kariyer gelişiminize de katkı koyabileceksiniz.

Eğitimde neler var?

Acadewy’nin hayata geçirdiği SWOT Analizi Eğitimi, benzersiz ve kapsamlı bir içeriğe sahip. Eğitime katılarak siz de bu teknikle ilgili tüm detaylar hakkında derinlemesine bilgi sahibi olacaksınız.

Teorik ve uygulamaya yönelik dersler, video ve görsellerle de zenginleştirildi. Bu eğitimde, kapsamlı ve karmaşık gibi görünen bir konu olan SWOT analizi, son derece akıcı bir sunumla sizlere aktarılıyor.

Hem keyifle hem de ilgiyle takip edeceğiniz bu eğitim programı toplam 10 dersten oluşuyor. Eğitimde ilk olarak SWOT analizinin ne olduğu, neden kullanıldığı ve ne gibi avantajlar sunduğu katılımcılara anlatılıyor.

  • İngilizce kökenli bir kısaltma olan SWOT; strengths, weaknesses, opportunities ve threats yani, güçlü yönler, zayıflıklar, fırsatlar ve tehditler olarak açılıyor. Eğitimde de SWOT analizinin bu dört aşaması tek tek ele alınarak katılımcılara tüm detayları ile aktarılıyor. SWOT’un S’si olan Güçlü Yönler, W’si Zayıf Yönler, O’su Fırsatlar ve T’si Tehditler derslerinde iç ve dış faktörler ayrıntılı bir şekilde inceleniyor.
  • Eğitimde örnekler üzerinden de gidilerek katılımcıların SWOT analizini daha iyi anlamaları ve beceri kazanmaları sağlanıyor.
  • Yine SWOT analizinde strateji belirlemek de belli teknikler çerçevesinde yapılıyor. Stratejiler; SWOT analizinin dört aşamasının birbirleri ile farklı kombinasyonları sonunda ortaya çıkıyor. 4 derste incelenen TOWS Matrisi; SO Stratejisi, ST Stratejisi, WO Stratejisi ve WT Stratejisi şeklinde katılımcılara tüm detayları ile anlatılıyor.

Eğitim programında derslerin ardından değerlendirme ve sertifika adımlarına geçiliyor. Değerlendirme bölümünde, siz de Acadewy ailesinin bir parçası olarak eğitim ile ilgili fikirlerinizi ve genel önerilerinizi bizlerle paylaşarak, platformun gelişimine direkt katkıda bulunabiliyorsunuz.

Bu eğitime kimler katılabilir?

SWOT Analizi Eğitimi, bu alanda uzmanlaşmak isteyenler için tasarlanmış önemli bir programdır. Bu eğitime;

  • SWOT analizi konusunda kendisini geliştirmek isteyen yöneticiler,
  • Yeni işini veya yatırımını sağlam adımlarla hayata geçirmeyi hedefleyen girişimciler,
  • SWOT analizi tekniğinden fayda sağlayacak birimlerde görev yapan mühendis ve uzmanlar (satınalma, üretim, ürün geliştirme, kalite kontrol, lojistik vb.)
  • SWOT analizi tekniklerinden kişisel anlamda faydalanmak isteyenler katılabilir.

Eğitim sonunda hangi sertifikayı alacaksınız?

Acadewy’nin benzersiz bir içerik sunan SWOT Analizi Eğitimi katılımcılarını global sertifika ile buluşturuyor.

Bu eğitimde yer alan tüm dersler tamamlandıktan sonra, Acadewy size özel e-sertifikanızı da oluşturuyor. SWOT analizi eğitimi sertifikanız pdf formatında size sunuluyor. Bu sertifikayı kolayca bilgisayarınızı indirerek CV’nize ekleyebilir veya elektronik ortamda dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

E-sertifika dışında eğer basılı sertifika almak isterseniz, Acadewy’de bu da mümkün. Ek ücret ödeyerek basılı sertifikaya hızlı bir şekilde sahip olabilirsiniz.

SWOT analizi konusu ilginizi çektiyse, doğru yerdesiniz.

Hemen Ücretsiz Başlayın