Temel Koçluk Eğitimi

Acadewy Temel Koçluk Eğitimi Programına Hoşgeldiniz.

Temel Koçluk Eğitimi Ders Başlıklarını İnceleyin.

Acadewy ile Sürekli Gelişin…

Acadewy yeni nesil bir öğrenme platformudur. Yüzlerce online eğitim ve dökümana tek bir abonelik ile sınırsız süre ve sayıda erişebilir ayrıca her bir eğitim için sistem tarafından eğitiminiz sonunda oluşturulan ücretsiz sertifikanızı indirebilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Başlayın

Kategoriler: , ,

Koçluk Eğitimi Nedir?

Koçluk son yıllarda Türkiye’de etkinliğini artıran ve talep gören bir meslek haline geldi. Yaşam koçundan yönetici koçuna, spor koçundan öğrenci koçuna kadar birçok branşta koçluk hizmetleri profesyoneller tarafından yaygın şekilde veriliyor. Bunun yanı sıra koçluk yaklaşımları mesleki ve özel yaşamlarında hedeflerine ulaşmak isteyen birçok kişi tarafından kullanılabiliyor. Acadewy de bu alanda bilgi ve beceri kazanmayı arzu eden katılımcıları için temel koçluk eğitimi programını hayata geçirdi.

Bu programa katıldığınızda; koçluk kavramı, koçluk yaklaşımları, koçların görevleri ve daha birçok farklı konuda kapsamlı şekilde eğitim göreceksiniz.

Özellikle koçluk mesleğini başarılı bir şekilde yapabilmek isteyenler açısından sağlam bir temele sahip olmak önemlidir. İşte temel koçluk eğitimi de bunu sağlar.

Eğitim katılımcılara hem genel bilgileri almaları açısından hem de koçluk branşı seçiminde yardımcı olur.

Eğitimde neler var?

Acadewy üyelerinin yararlanabileceği temel koçluk eğitimi, son derece zengin bir içeriğe sahip. Bu eğitimde koçluk mesleğine ve yaklaşımlarına dair ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü bilgiye erişebilecek ve beceri kazanacaksınız.

Eğitim programı toplam 34 dersten oluşuyor. Dersler; katılımcıların ilgisini canlı tutacak anlatımlar, video, görsel ve animasyonlarla keyifli bir öğrenme süreci sunuyor.

Kolay, hızlı, kaliteli ve etkin bir koçluk eğitimi alacağınız bu benzersiz programda ilk olarak koç ve koçluk kavramını öğreneceksiniz.

Eğitime giriş ve hazırlık dersinin ardından koç kelimesinin anlamı detaylı bir şekilde inceleniyor.

Koçluğun tarih sahnesine çıkışı dersinde bu yaklaşımın nasıl oluştuğu ve geliştiği anlatılıyor ve ardından da günümüzde koçluğun geldiği nokta koçluk çağı dersinde ele alınıyor.

Koç, Koçluk, Danışan dersinde, koçlar ve danışanlar arasındaki ilişki ve koçluk sürecinin nasıl işlediğine dair genel bir çerçeve oluşturuluyor.

Eğitimde koçluk faydaları, koçluk felsefesi oluşturmak, koçluğun amaçları da katılımcılarla paylaşılıyor.

Koçluğun farklı meslek, konum ve ilişki biçimleri ile etkileşimi de eğitimde üzerinde durulan konular arasında. Liderlik-koçluk, koçluk-mentorluk, koçluk danışmanlık, terapi-koçluk, koçluk-arkadaşlık başlıklı derslerde bu konu ele alınıyor.

Koçluk tarzları dersinde bu konuda bilgi sahibi olan katılımcılar, örnek diyaloglarla da bilgilerini pekiştirme şansı buluyor.

Koçluk çeşitlerine giriş dersinin ardından detaylı olarak bu konunun incelenmesine geçiliyor. Katılımcılar akademik koçluk, kariyer koçluğu, aile koçluğu, sağlık koçluğu, siyaset koçluğu, yönetici koçluğu, yaşam koçluğu, takım koçluğu, öğrenci koçluğunu öğreniyor.

Niş koçluk çeşitleri de eğitimde kendine yer buluyor. Astım ve alerji koçluğu, dikkat eksikliği koçluğu, kanser koçluğu, diyabet koçluğu, otizm koçluğu gibi daha spesifik alanlarda verilen koçluk hizmetleri de genel özellikleri ile katılımcılara aktarılıyor.

Derslerin ardından değerlendirme ve sertifika bilgilendirme bölümleri de eğitimde yer alıyor.

Bu eğitime kimler katılabilir?

Online temel koçluk eğitimi, koçluk yaklaşımlarına ilgi duyan herkes için harika bir başlangıç programıdır. Bu eğitime;

  • Koçluk mesleğini yapmak isteyenler,
  • Mesleki gelişimine katkı koymayı hedefleyen koçlar,
  • Temel koçluk bilgilerinden faydalanmak isteyen mentor, danışman ve terapistler,
  • Koçluk yaklaşımlarından iş yaşamında faydalanmak isteyen çalışanlar,
  • Koçluk yaklaşımlarını kişisel gelişimi için kullanmayı hedefleyenler katılabilir.

Eğitim sonunda hangi sertifikayı alacaksınız?

Acadewy’nin temel koçluk eğitimi ile hedeflerinize kolay bir şekilde ulaşmanın keyfini yaşayabilirsiniz. Bu eğitim sonunda temel koçluk sertifikasının sahibi olacaksınız. Uluslararası geçerliliği bulunan e-sertifikanız tüm dersleri tamamladığınızda Acadewy tarafından oluşturulacak. Pdf formatındaki sertifikanızı ister elektronik ortamda isterseniz de çıkış alarak kullanabilirsiniz.

Eğer siz de koçluk dünyasına ilk adımınızı atmak istiyorsanız, Acadewy’nin hazırladığı temel koçluk eğitimi programından hemen şimdi ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Başlayın