Temizlik Eğitimi

Acadewy Profesyonel Temizlik Eğitimi Programına Hoşgeldiniz.

Temizlik Eğitimi Ders Başlıklarını İnceleyin.

Acadewy ile Sürekli Gelişin…

Acadewy yeni nesil bir öğrenme platformudur. Yüzlerce online eğitim ve dökümana tek bir abonelik ile sınırsız süre ve sayıda erişebilir ayrıca her bir eğitim için sistem tarafından eğitiminiz sonunda oluşturulan ücretsiz sertifikanızı indirebilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Başlayın

Kategoriler:

Temizlik Eğitimi Nedir?

İşyerlerinden evlere, sosyal mekânlardan dış alanlara kadar temizlik; insanların bulunduğu her ortam açısından büyük önem taşıyan bir özelliktir. Temizlik belli başlı kurallar çerçevesinde gerçekleşen ve hem bilgi hem de beceri gerektiren bir faaliyettir. Acadewy de bu sürece dair daha profesyonel bir altyapı kazanmak isteyenler için temizlik eğitimi programını hayata geçirdi.

Temizlik hem hijyenin hem daha rahat ve konforlu bir ortamın sağlanması hem de işlerin düzenli yürümesine katkı sağlayan bir süreçtir. Bu eğitim de; gerek temizlik çalışanları gerekse bu alanda kişisel bilgi ve becerilerini geliştirmek isteyenler açısından değerli bilgiler içeren üst düzey bir programdır.

Temizlik işlerinin daha etkin şekilde yapılabilmesini sağlayacak özel mekân ve eşyaların temizliğinden temizlik sürecinin aşamalarına kadar birçok önemli konu bu eğitim programında yer alıyor.

Siz de bu eğitime hemen şimdi başlayarak, temizlik konusunda uzmanlaşabilirsiniz.

Eğitimde neler var?

Acadewy, katılımcıları için hem zengin içerikli hem de keyifli bir eğitim programı hazırladı. Temizlik eğitimi hem teorik hem de uygulamalı bilgilere erişebileceğiniz harika bir program.

Video ve görseller eşliğinde akıcı bir anlatımla sunulan dersleri ilgi ile takip edebileceksiniz.

  • Eğitimde öncelikle, temizlik kavramı ile temizliğin neden gerekli ve önemli olduğu ele alınıyor. Daha sonra temizlikte temel ilkeler konusuna geçiliyor. Temizlikte insanların talep ve beklentileri ile bunların karşılığında nasıl hizmetler sunulacağı ve temizliği yapanın yaptığı işe bakış açısı bu dersin ana konusunu oluşturuyor.
  • Temizlik görevlileri nasıl yıllarca aynı yerde çalışabiliyorlar, başlıklı derste, uzun yıllar aynı yerde çalışabilen temizlik görevlilerinin bunu nasıl sağladıklarına yönelik yapılan araştırma sonuçları katılımcılarla paylaşılıyor.
  • Daha sonra temizliğin aşamaları ele alınıyor. Adım adım temizlik konusu toplam 3 derste inceleniyor. Şartları gözlemleme, ortamı hazırlama ve uygulama aşaması detaylı olarak aktarılıyor.
  • Temizlik kimyasalları ve kullanım alanları da bu eğitimde işlenen konular arasında yer alıyor. Temizlikte hangi kimyasallar, nerede, ne şekilde ve ne oranda kullanılmalıdır sorusu bu derste cevaplanıyor.
  • Temizlik araçları dersinde de, temizliğin daha etkin ve kolay bir şekilde yapılabilmesi için kullanılan çeşitli araçlar tanıtılıyor.
  • Eğitimde bazı yüzeylerin, eşya ve mekânların özel temizliğine de değiniliyor. Eğitime katılanlar; cam temizliği, deri koltuk temizliği, kumaş koltuk temizliği, laminant parke ve ahşap temizliği, büro, oda ve salonların temizliği girişler, çevre ve asansörlerin temizliği, tuvaletlerin temizliğini detaylı bir şekilde öğreniyor.

Eğitim, değerlendirme ve sertifika adımlarının ardından sona eriyor.

Bu eğitime kimler katılabilir?

Acadewy’nin temizlik eğitimi, bu alanda uzmanlaşmak isteyenler için hazırlanmış profesyonel bir programdır. Bu eğitime;

  • Temizlik alanında çalışmak isteyenler,
  • Mesleki bilgi ve becerilerini geliştirmek isteyen temizlik çalışanları ve yöneticileri,
  • Temizlik sektöründe hizmet veren firma yetkilileri,
  • Temizlik konusunda yeni bilgiler öğrenmek isteyenler katılabilir.

Eğitim sonunda hangi sertifikayı alacaksınız?

Temizlik eğitimi, katılımcılarını profesyonel temizlik uzmanının bilgi ve beceri seviyesine taşıyan bir programdır. Bu eğitimin sonunda tüm katılımcılar uluslararası geçerliliğe sahip sertifika almaya hak kazanırlar.

Temizlik eğitiminde yer alan tüm dersler tamamlandığında e-sertifikalar da Acadewy tarafından oluşturulur. Pdf formatında hazırlanan bu sertifikalar, bilgisayar ve internet ortamında rahatça kullanılabilir, CV’ye eklenebilir.

Katılımcılar eğer arzu ederlerse ek ücret ödeyerek e-sertifikanın yanı sıra basılı sertifika alma şansına da sahiptir.

Mesleki ve kişisel gelişimine önem verenlerin yeni buluşma noktası Acadewy… Siz de birçok eğitime tek plaform üzerinden erişmek isterseniz, hemen şimdi Acadewy’ye üye olun.

Temizlik eğitiminden ise ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Başlayın