30 Eylül 2019 – Profesyoneller Premium Aboneliği Tercih Ediyorlar – (Tvgazete.com Röportajı)

Son dönemlerde eğitim alanında adından sıkça söz ettiren bir eğitim projesi olan Acadewy hakkında bilinmeyenleri kurucusu Erkut Ergenç Hocamıza Sorduk. Keyifli okumalar dileriz.

Hocam Bize Acadewy’den Bahseder Misiniz?

Bundan 3 yıl önce Acadewy’i projelendirirken hep aklımda şöyle bir şey vardı; bir platforma üye olayım, ihtiyacım olan tüm eğitim ve dökümanlara ulaşabileyim. Bu sayede sürekli gelişeyim. Aslında basit bir istek ama bu kadar içeriği bu ülkede bir araya getirmek gerçekten çok zor oldu. (Üretim konusunda nazlıyız sanırım biraz)

Acadewy istediğiniz gibi ilerliyor mu?

Acadewy bizim açımızdan istediğimiz seviyede gidiyor. Bizim programlarımız belirli, üretim süreçlerimiz profesyonel ve iyi bir ekibimiz var. Ayrıca bu projedeki yatırımcılarımız çok güçlü. Biliyorsunuz ki projenin arkasında bir de 15 yıllık eğitim tecrübemiz ve yılların online eğitim deneyimi var. Ayrıca bir çok katılımcımızdan da harika geri bildirimler alıyoruz.

Ücretsiz bir üyelik türünüz var; Freedom. Bu pakette gerçekten çok eğitim var? Genelde firmalar bir kaç eğitimi ücretsiz veriyor siz neden 15 eğitimi ücretsiz yaptınız? Bu Freedom üyeliğin amacı nedir?

Öncelikle bir şey bedavaysa değersizdir gibi bir algı var ülkemizde, lakin bunu ücretsiz Acadewy eğitimleri için söylemek söz konusu olamaz. Öğrencilerimiz eğitimlerimizden memnun. Eğitimlerimizin hepsi sürekli güncelleniyor ve yenileniyor.

Freedom üyelik aslında başlı başına bir üyelik. (Bir çok firmanın zaten 15 adet eğitimi var.) Biz dedik ki böyle bir projenin herkese hitap etmesi gerekir. Kişisel gelişim herkes için olmalı. Buradan yola çıktık biz. Bizim için öğrencilerimizle bir tanışma planı Freedom üyelik. Kendinizi geliştirmeye devam edip etmeme kararını vermek ve öğrencilerimizin bizi beğenmesi ya da beğenmemesi aşaması.

Kullanıcılarımız sürekli gelişime karar verince hiç düşünmeden Premium üyeliğe geçiyorlar. Zaten o da 29 TL gibi düşük bir fiyat. Günümüz karmaşık dünyasında kişisel gelişiminize aylık 2 paket sigara parası ya da bir öğün yemek parası ayırmanız çok mantıklı olduğu ortada.

Premium Abonelik dediniz, Nedir bu premium abonelik? Avantajları ve Farklılıkları Nelerdir?

Premium abonelik aslında Acadewy’nin kendisi. Premium abonelikte yüzlerce eğitim içeriği ve dökümanı mevcut. Tek bir abonelikle istediğiniz eğitime girip istediğiniz zaman eğitimleri takip edebiliyorsunuz. Ayrıca her bir eğitim için e-sertifika alabiliyorsunuz. Bu sertifikaları CV’nize ekleyip kariyerinize katkı sağlayabiliyorsunuz.

Dediğim gibi bir öğün yemek parasına sınırsız sayıda eğitim içeriğine ulaşmak bence büyük fırsat. Ayrıca her hafta yeni eğitim içerikleri yüklüyoruz. Yeni eğitimler geldikçe abonelerimizin hesaplarına yükleniyor. Yani sınırsız bir ilerleme imkanı sunuyoruz.

Üye olduktan sonra iptal edilebiliyor mu?

Tabiki, Bu sistemin esprisi de bu zaten. İstediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuzda yine gelebilirsiniz.

Kimler Premium Aboneliği tercih ediyor ve kimler etmelidirler? 

Öncelikle bizim sistemimizde genelde profesyoneller ve öğrenciler Premium Aboneliği tercih ediyorlar. Profesyoneller kariyer basamaklarını tırmanırken Acadewy’nin kendilerine kattıklarının farkındalar.

Öğrencileri ise ben çok seviyorum. Hepimiz öğrenci olduk. Kendini geliştiren öğrenciler ise bizim en sevdiğimiz grup, onlar bu ülkenin geleceği. Onlar kendilerini geliştirdikçe biz inanılmaz seviniyoruz. Tabi CV’leri de inanılmaz gelişiyor eğitimlerle. Biz de bazen onları yönlendiriyoruz. Acadewy bu anlamda iyi bir mentor diyebiliriz.

Şirketlerle Aranız Nasıl? Acadewy’nin Şirket Çözümleri Mevcut Mudur?

Acadewy olarak bir çok şirketin eğitim birimi şeklinde çalışmaya başladık. Şirketlerde çeşitli analizler yaptıktan sonra eğitimleri şirketlere özel olarak açıyoruz. İnsan kaynakları özellikle bu süreçleri özenle takip ediyorlar. Bu alandaki yatırımlarımız özellikle 2020 yılı ile birlikte çok daha etkin hale gelecek ve hızla ilerliyoruz. Çalıştığımız firmalar bizim için müşteri değil. Biz onların çalışanları gibiyiz. Eğitim bir işletme süreçlerinin en önemli aşamalarından biri, dışarda durarak bu işi gerçekleştirmek çok zor olur. Biz içerdeyiz.

Röportaj için çok teşekkür ediyoruz, Eklemek istediğiniz bir şey var mı?

Ben son olarak şunu söylemek istiyorum; Başarı için tek bir eğitim yetmez. Acadewy olarak buradan yola çıkıyoruz. Sizi de Acadewy sürecini deneyimlemeye davet ediyorum. Acadewy.com sitesinden ulaşabilirsiniz. Herkese başarılar diliyorum.

Röportajın Aslını Bu linkten Okuyabilirsiniz.

Yorum yapın